Ziņas

Sports

No Rīgas ar zeltu

Uzvarētāji. Cēsu Sporta skolas U-17 komandas puiši treneru Mārtiņa Mīlberga un Reiņa Rudzīša vadībā izcīnījuši zelta medaļas Eiropas jaunatnes basketbola līgas otrajā posmā.Foto: no albuma

Teicamu panākumu Eiropas jaunatnes basketbola līgā (EYBL) guvuši Cēsu Sporta skolas U-17 komandas puiši, posmā Rīgā izcīnot zelta medaļas. Aizvadītajās piecās spēlēs Mārtiņa Mīlberga un Reiņa Rudzīša trenētie jaunieši guva trīs uzvaras, piedzīvoja divus zaudējumus, tomēr tas neliedza izcīnīt augstākā kaluma godalgas.

Pirmā sacensību diena komandai nebija veiksmīga, turnīrs sakās ar diviem zaudējumiem. Pirmajā spēlē pretī stājās BS “Rīdzene”, notikumi mainījās par labu te vienai, te otrai komandai. Pirmo ceturtdaļu cēsnieki zaudēja 13:25, otrajā bija pārāki ar 18:11, tomēr sāktā pakaļdzīšanās neizdevās, jo trešajā ceturtdaļā atkal 11 punktu starpība (14:25). Pēdējās desmit minūtēs Cēsu komanda vēlreiz mēģināja ķert pretiniekus, ceturtdaļu uzvarot 23:13, tomēr ar to izrādījās nedaudz par maz, un rezultātā zaudējums 68:74. Cēsnieku rindās rezultatīvākie: Elans Lomošonoks – 15 punkti, Kristaps Krieviņš – 14, Toms Okrašinskis – 12.

Treneris R. Rudzītis atzīst, ka, iespējams, vainojama viegla uzvara pirmajā posma, sportisti nav pratuši spēlei maksimāli noskaņoties: “Ļoti vāji metām soda metienus, vien kādi 30 procenti bija precīzi, arī tas bija viens no zaudējuma iemesliem. Bet acīmredzot zaudējumu vajadzēja, lai komanda atmostos.”

Ļoti sāpīgs zaudējums piedzīvots otrajā spēlē pret “A.K. VEF” komandu 54:56. Spēle ritēja ļoti līdzīgi, punkts punktā,    lai arī vadībā galvenokārt bija Rīgas komanda, cēsnieki nemitīgi elpoja pakausī. 11 sekundes pirms pamatlaika beigām cēsnieki izvirzījās vadībā 54:53, tomēr minimālo pārsvaru nosargāt neizdevās, pretinieks divas sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja tālmetienu, svinot uzvaru 56:54. Cēsu komandā rezultatīvākie: K. Krieviņš – 19, E. Lomošonoks – 13.

Treneris saka, ka tādu līdzvērtīgu spēļu komandai ļoti pietrūkst, jo tikai tādās rodas pieredze, rūdījums: “Parasti ir vai nu viegla uzvara, vai pamatīgs zaudējums, bet tas nedod vajadzīgo pieredzi, un, nonākot šādās līdzvērtīgās spēlēs, jaunie basketbolisti pēkšņi nezina, ko darīt, rodas haoss. Tāpēc šajā spēlē akcentējām nevis zaudējumu, bet gūto pieredzi.”

Piedzīvotie zaudējumi deva niknumu nākamajām trim spēlēm, kur svinētas uzvaras. Vispirms pieveikta spēcīgā Īrijas komanda “North Atlantic” 70:53. Lai arī pēc pirmās ceturtdaļas cēsnieki nonāca iedzinējos ar -6, otrajā ceturtdaļā viņi pamatīgi revanšējās, uzvarot ar 27:6. Tas arī bija spēles lūzums, jo pretinieks vairs nespēja atgūt spēles pavedienu. Cēsu komandā rezultatīvākie: Markuss Berkolts – 14, Kristers Kubliņš – 12, K. Krieviņš – 10.

Treneris norāda, ka uzvaru kaldināt palīdzējusi agresīvā aizsardzība, kas ir komandas trumpis, spēlējot pret augumā garākiem basketbolistiem.

Spēlē pret Polijas komandu “KK Astoria” saspringtākā bija trešā ceturtdaļa, kurā poļi prata panākt neizšķirtu 50:50, tomēr cēsnieki neļāva viņiem pilnībā pārņemt iniciatīvu un spēja novest spēli līdz pelnītai uzvarai    72:67. Rezultatīvākie: Andris Gusts – 22, K. Kubliņš – 22, M. Berkolts – 11.

Turnīra pēdējo spēli cēsnieki aizvadīja pret Tallinas komandu “Talltech”, izcīnot pārliecinošāko uzvaru šajā posmā 83:35. Pie punktiem tika visi komandas spēlētāji, lielais vairums gūstot desmit un vairāk punktu. Re­zultatīvākie: K. Krieviņš – 14, M. Berkolts – 13, K. Kubliņš – 12.

R. Rudzītis, vērtējot turnīru kopumā, norāda, ka lielāks prieks varbūt ir nevis par izcīnītajām zelta medaļām, bet par gūto spēļu praksi, kas lieti noderēs valsts čempionātā, turpmākajos EYBL posmos: “Šajā situācija īpaši jāpriecājas par katru turnīru, ko izdodas aizvadīt, jo nevar zināt, cik ilgi vēl turnīri turpināsies.”