Ziņas

Sabiedrība

No pagasta netiek uz novada centru

Jau ilgstoši Valkas novada dome cenšas panākt to, lai no Zvārtavas pagasta uz novada centru var nokļūt ar sabiedrisko transportu katru dienu tā, lai cilvēki varētu gan strādāt, gan nokārtot savas darīšanas valsts institūcijās. Diemžēl uz kārtējo Valkas novada domes iesniegumu tika saņemts noraidījums, portālu eDruva informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Pēc viņas teiktā, 2016. gada 29. decembrī Valkas novada dome saņēma vēstuli no Valsts SIA “Autotransporta direkcija” ar Sabiedriskā transporta padomes sēdes lēmumu – neatbalstīt maršruta Gaujiena – Kalnaine – Valka izveidi. Savukārt pašvaldība vakar nosūtīja atbildes vēstuli, paužot savu viedokli, ka lēmums ir pretrunā ar sabiedrības interesēm un valdības solījumiem novadu izveides laikā un tagad, runājot par skolu tīkla optimizāciju.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzskata, ka situācija, kad no pagasta centra līdz novada centram var nokļūt tikai divas reizes nedēļā, ir absurda un viens no iemesliem, kādēļ Zvārtavas pagasts strauji zaudē iedzīvotājus. Faktiski Zvārtavas pagasta iedzīvotājiem nav iespēju saņemt ne pašvaldības, ne valsts iestāžu pakalpojumus, ne arī strādāt Valkā vai Valgā. Jāteic, ka arī daudzi Gaujienas iedzīvotāji interesējas par darba iespējām minētajās pilsētās, taču arī viņi ar sabiedrisko transportu nevar nokļūt uz Valku.

Kā informē A.Markoviča, Valkas novada dome ir pieņēmusi lēmumu reorganizēt Ozolu pamatskolu, taču to būtiski bremzē tas, ka bērni nevar nokļūt Valkā ar sabiedrisko transportu. Valkas novada pašvaldība nevar līdzfinansēt šo maršrutu tādēļ, ka skolu tīkla reorganizācija prasa ļoti apjomīgus līdzekļus. Valsts interesēs taču ir, lai tas notiktu saprātīgā veidā.

Atsaukties uz pašreizējo maršrutu Smiltene – Variņi – Palsmane – Gaujiena nav korekti, jo Smiltene nav novada centrs un tā ir divas reizes mazāka pilsēta nekā Valka / Valga.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis aicina Valsts SIA “Autotransporta direkcija” vadību atkārtoti un steidzami izskatīt šo jautājumu un pieņemt pozitīvu lēmumu.