Ziņas

Sports

No Lejasciema ar medaļām

Distancē. Valters Kaminskis un Anita Liepiņa jau 15.reizi veic 24 stundu rogaininguFoto: no albuma

Aizvadīts Latvijas čempionāts rogainingā, kas pirmo reizi notika Lejasciemā, tā rīkošanu uzņēmās Gulbenes orientēšanās klubs “Pūznis”. Sekmīgs starts atkal cēsniekam Valteram Kaminskim, kurš startē kopā ar tukumnieci Anitu Liepiņu. Šis abiem bija jau 15. kopīgi veiktais 24 stundu rogainings.

Atgādināsim, ka jūnijā Eiropas čempionātā 24 stundu rogainingā, kas notika Igaunijā, viņi izcīnīja zelta medaļas un čempionu titulu veterānu grupā, bronzas medaļas absolūtajā vērtējumā starp jauktajām abu dzimumu komandām.

Šoreiz absolūtajā vērtējumā viņi finišēja otrajā vietā, izcīnot uzvaras XO grupā un XV grupā. Diennakts laikā V. Kamniskis/ A. Liepiņa pieveica 138 kilometrus, finiša līniju šķērsojot 11 sekundes pirms noteiktā kontrollaika beigām. Līdz uzvarai absolūtajā vērtējumā pietrūka 17 punktu.

V. Kaminskis norāda, ka tas nav daudz, vajadzējis vēl kādus desmit kilometrus veikt: “Šoreiz nedaudz pietrūka. Distancē pieļāvām nelielu kļūdu, un jāatzīst, ka šoreiz mums sanāca 22 stundu rogainings, jo visu diennakti bez miega neizdevās izturēt. Taču pirmo reizi bija tā, ka finišējām dažas sekundes pirms noteiktā kontrollaika. Beigās jau skrējām traki, līdz pat finišam bija bažas, ka nepaspēsim.

Ar paveikto esam apmierināti, startējām atbilstoši savām šī brīža spējām. Galvenais bija gūt prieku no pasākuma, un pirms sacensībām par vietām vispār nedomājām. Šī bija jauna vieta, apvidus, jaunas kartes, kas vienmēr ir interesanti. Salīdzinot ar Igauniju, kur notika Eiropas čempionāts, Lejasciemā bija grūtāk, jo mazāk bija ceļu, celiņu. Te vairāk bija neskartā daba, dažviet pat sajūta kā rezervātā – sakrituši koki, pamestas mājas."

Arī šoreiz no pasākuma pārbraukts ar pozitīvām domām un secinājumu, ka Latvijā šādi sarīkojumi spēj aizraut daudzus. Pēc finiša ne viens vien esot interesējies, kad būs nākamais rogainings.

“Tas liecina, ka cilvēkiem šādi pasākumi dod azartu, prieku, ka viņi gūst gandarījumu no paveiktā un grib vēl kādu pārbaudījumu. Kopumā 24 stundu rogainingā finišēja 62 komandas, kas Latvijai ir pietiekams skaitlis, ņemot vērā lielo sacensību piedāvājumu.”

Vienas sacensības aizvadītas, bet domas jau par nākamajām. Pasaules čempionāts, kas augustā notiks Amerikā, šoreiz laikam ies secen, bet Valters iecerējis treniņu nolūkos veikt 80 km distanci skrējienā “Cēsu Eco trail” un vēl kopā ar A. Liepiņu paspēt nostartēt vēl kādā rogainingā tepat Latvijā.

Teicami startēja arī citi mūsu puses rogainiga pārstāvji. Divreiz uz goda pjedestāla kāpa arī Agrita Pilābere/ Iveta Zāģere, kuras uzvarēja WV grupā un bija otrās WO grupā. Absolūtajā vērtējumā viņām 35. rezultāts.

Vairākas komandas startēja arī sešu stundu rogainingā. Pie uzvaras XJ grupā tika Kārlis Kaminskis, Jēkabs Knēts, Madara Brice, kas krāj pieredzi izturības sacensībās. Šis viņiem bija trešais sešu stundu rogainings. MJ grupā uzvarēja Edijs Dzalbs/ Rūdolfs Vimba.

Jānis Gabrāns