Ziņas

Uzņēmējdarbība

No Latvijas piena produktiem visvairāk eksportē sieru, krējumu un sauso pilnpienu

Šogad maijā no Latvijas piena produktiem visvairāk eksportēja sieru, krējumu un sauso pilnpienu, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) apkopotie dati.

Maijā eksportētas 331,5 tonnas siera, 293 tonnas sausā pilnpiena, 235,7 tonnas krējuma un 100,2 tonnas piena. Maijā no Latvijas izvestas tikai 0,7 tonnas sviesta, 48 tonnas sausā vājpiena, 34,3 tonnas saldējuma, 0,7 tonnas jogurta, 60,18 tonnas biezpiena un 75 tonnas sausās siera suliņas.

Salīdzinot ar eksporta apjomiem pagājušā gada maijā, šogad maijā izdevies dubultot sausā vājpiena eksporta apjomu, par dažiem desmitiem tonnu vairāk izdevies ārpus valsts pārdot arī sauso pilnpienu un biezpienu, bet pārējiem produktiem eksporta apjomi sarukuši.

Kopš marta ir apstājies piena kā izejvielas izvedums no valsts.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norāda, ka patlaban vēl nevar runāt par to, ka ir pieaudzis piena produktu eksports. “Pieaugums ir tikai dažiem piena produktiem, pateicoties atsevišķiem līgumiem, ko pārstrādātājiem ir izdevies noslēgt. Pārstrādātāji aktīvi turpina meklēt katru iespēju piena produktu eksportam,” sacīja Šolks.

LETA