Ziņas

Sabiedrība

No jūlija Valmieras suņiem būs jaunas reģistrācijas pazīšanas zīmes

Valmierā suņu turētājiem tiks izsniegtas jaunas suņu reģistrācijas pazīšanas zīmes - no attāluma labi pamanāmi dzeltenas krāsas žetoniFoto: Māris Buholcs

Valmierā 30.jūnijā beigsies ikgadējais suņu reģistrācijas pazīšanas zīmes derīguma termiņš, tāpēc, veicot suņa turēšanas nodevas maksājumu par vienu suni – 12 eiro par periodu (no attiecīgā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam) -, suņu turētājiem tiks izsniegtas jaunas suņu reģistrācijas pazīšanas zīmes – no attāluma labi pamanāmi dzeltenas krāsas žetoni.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece, reģistrācijas pazīšanas zīme ir jāpiestiprina pie suņa kaklasiksnas. Ņemot vērā, ka katru periodu būs citas krāsas un veida žetoni, vecie nav jāatdod.

Suņa turēšanas nodeva maksājama Valmieras pilsētas pašvaldības norēķinu kontos, kuri pieejami pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”, vai Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā. Visa nodevas summa nomaksājama vienā maksājumā.

Pēc suņa turēšanas nodevas samaksāšanas suņa īpašniekam vai turētājam tiks izsniegta reģistrācijas pazīšanas zīme. Reģistrācijas pazīšanas zīmi izsniegs SIA “Valmieras namsaimnieks” informācijas centrā. Reģistrācijas pazīšanās zīme personām, kuras ir atbrīvotas no nodevas maksāšanas, izsniegs Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, uzrādot suņa vakcinācijas apliecību, kurā ir atzīme par suņa vakcināciju pret trakumsērgu.

Valmierā par suņu turēšanu saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par nodevām Valmieras pilsētā ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva. Suņa turēšanas nodevu jāsāk maksāt, kad suns sasniedzis sešu mēnešu vecumu, un jāmaksā ik gadu visa suņa mūža garumā. Suņu turēšanas nodevas maksātāji ir Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvojošas personas, kuras ir suņu īpašnieki.

No suņu turēšanas nodevas ir atbrīvoti: redzes un dzirdes invalīdi, pirmās grupas invalīdi, vientuļie pensionāri, kā arī individuālo dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašumu īpašnieki, ja tiem piederošie suņi neatstāj īpašuma robežas.

Kopš 2014.gada 1.jūlija ir izsniegtas 122 suņu reģistrācijas pazīšanas zīmes.

LETA