Ziņas

Sabiedrība

No ezera Pārgaujas novadā izvelk nogrimušu automašīnu

Foto: Raimonds Mežaks

Sociālajā vietnē Twitter Raimonds Mežaks dalījies ar fotoattēliem, kurā redzams, kā no Pārgaujas novada Driškina ezera tiek izvilta automašīna. Fotogrāfijām pievienotajā komentārā noprotams, ka automašīna VW Golf nogrimusi sestdien, bet izvilkta vakar.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa portālam eDruva pastāstīja, ka sestdienas pēcpusdienā plkst. 16.03 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Driškina ezeru, kur ezerā,~ 70 m no krasta, ielūzusi automašīna. Pēc aculiecinieku teiktā, automašīnā cilvēku nebija, taču ūdenslīdēji pārmeklēja norādīto vietu. Informācija par cilvēkiem automašīnā neapstiprinājās. Meklēšanas darbus apgrūtināja aukstais laiks un sliktā redzamība, jo automašīna bija nogrimusi 4,5 m dziļumā. Glābšanas darbi sestdienā tika pabeigti plkst. 19.28, bet tie turpinājās arī svētdienā, kad ugunsdzēsēji glābēji atkārtoti pārliecinājās, ka automašīnas salonā neatrodas cilvēki un palīdzēja automašīnu izvilkt no ezera. Darbi tika pabeigti plkst. 15.25.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami. Iestājoties aukstajam laikam, ledū ielūzt un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kuri pastaigājas pa ledu. Kā informē S. Vējiņa, kopumā aizvadītajā ziemas periodā (no 2015.gada 1.decembra līdz 2016.gada 31.martam) ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla 24 noslīkušus cilvēkus, bet izglāba 11.

Savukārt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe informē, ka negadījums noticis 7.janvārī. Par notikušo Cēsu policijai ziņojis kāds aculiecinieks, kurš redzēja spēkrata braukāšanu pa ledu, kā arī brīdi, kad tas ielūzis.

Personas, kas atradās automašīnā, paspēja no tās izkļūt, līdz ar to cietušo negadījumā nav. Taču visi iesaistītie notikuma vietu atstāja, neziņojot policijai.

Noskaidrots, ka pie automašīnas stūres bija sēdies kāds 1998.gadā dzimis jaunietis. Automašīna tika izcelta no ūdens 8.janvārī un policijā šobrīd tiek lemts jautājums par soda piemērošanu. Tāpat vadītājam jārēķinās ar atbildību par noteikumu pārkāpšanu, atrodoties ar automašīnu uz ledus, un par kaitējuma nodarīšanu videi.