Ziņas

Sabiedrība

No dīķa Smiltenes novadā izcelts bojāgājušais

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22. novembra plkst. 6.30 līdz 23. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Plkst. 17.57 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gaides ielu Valmierā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens 0.01 m² platībā. Mājoklī esošais cilvēks sadūmojumu bija pamanījis pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Aizvadītajā diennaktī turpinājās bojāgājušā meklēšanas darbi dīķī Smiltenes novada Gaujienas pagastā. Vakar ūdenstilpe tika pārmeklēta ar ehalota palīdzību un zemūdens meklēšanas darbus veica ūdenslīdēji, kas atrada bojāgājušo, izcēla viņu krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Sākotnējais izsaukums tika saņemts svētdienas pēcpusdienā. Parmeklējot ūdenstilpi, cilvēks netika atrasts un sliktas redzamības dēļ darbi tika pārtraukti.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 43 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.