Ziņas

Sports

No čempionāta ar medaļām

Bronza rokā. Sporta kluba “Ašais”/ Cēsu Sporta skola pārstāve Elza Niklase (243. numurs) izcīnīja pirmo medaļu kluba vēsturē pieaugušo konkurencē.Foto: no albuma

Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā Latvijas labākie vieglatlēti aizvadīja Latvijas čempionātu vieglatlētikā pieaugušajiem, kas īpaši zīmīgs ar to, ka bija simtais valsts čempionāts.

Spēcīgajā konkurencē sevi labi pieteica arī Cēsu pilsētas Sporta skolas, Cēsu vieglatlētikas kluba un sporta kluba “Ašais” sportisti, tiekot pie godalgām un uzrādot augstvērtīgus rezultātus.

Savu audzēkņu panākumus īpaši uzteic sporta kluba “Ašais”/ Cēsu Sporta skolas treneris Austris Āboliņš, akcentējot Elzas Niklases un Roberta Glazera veikumu. Pirmajā sacensību dienā 1500m distancē Elza izcīnīja bronzas godalgu, uzrādot jaunu personisko rekordu – 5:01,12. Šīs medaļas īpašā nozīme, ka E. Niklase ir pirmā sporta kluba “Ašais” pārstāve, kura izcīnījusi medaļu pieaugušo čempionātā.

“Rezultāts labs, bet ir, kur augt, jo līdz kluba rekordam, ko savulaik uzstādīja Inese Avsējeva, patālu, taču šī godalga būs labs stimuls turpināt trenēties. Patiesi vēsturisks notikums padevās Robertam Glazeram, kura rezultāts 1500m distancē 4:00,87 ir labākais pēdējo 40 gadu laikā U16 grupā! Man bija doma, ka jābūt labi, bet piezvanīja vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis un pastāstīja, ka 1981.gadā Gints Bitītis, kurš tagad ir Murjāņu sporta skolas treneris, uzrādījis labāku rezultātu. Šajās sacensībās sakrita vairākas svarīgas lietas, galvenais, bija spēcīga konkurence – vīrieši, un tas ļauj izvilkt rezultātu, vienatnē to nevar izdarīt. Neslēpšu, gandarījums ir milzīgs!”
Trešā kluba pārstāve Renāte Beļajeva bija 7.vietā 800m distancē un 13. – 400 metros. Treneris norāda, ka sportiste vēl ir ceļā uz panākumiem.

Labi rezultāti arī Cēsu Sporta skolas, Cēsu vieglatlētikas kluba treneru Māra Urtāna un Riharda Parandjuka audzēkņiem. Uz medaļu ceļa atgriezusies Vineta Krūmiņa, kurai bronzas godalga lodes grūšanā. Sektorā viņai ieskaitīti četri mēģinājumi no sešiem, un tajos skaidri redzama izaugsme – 12,11 m, 12,30m; 12,55m un 12.96m. Diska mešanā viņas rezultāts bija ceturtais labākais (43,35m).

Sudraba medaļu diska mešanā izcīnīja Aleksandrs Volkovs (46,61m).

Dāmām septiņcīņā spēkus izmēģināja Diāna Namniece, debijas čempionātā izcīnot bronzas godalgu U20 ieskaitē. Šī bija vienīgā disciplīna, kur atsevišķi tika vērtēta arī U20 grupa. Otrā vieta 3000m kavēkļu skrējienā Daido Brūverei, bet jāatzīmē, ka startēja tikai divas dalībnieces. Taču, kā saka, sportistes nav vainīgas, ka konkurentes nestartē, un sudraba medaļa statistikā paliks kā sudraba medaļa.

Jānis Gruzdiņš lodes grūšanā ierindojās 6.vietā (11,75m), bet diska mešanā – 7.vietā (40,62m).
Saldus Sporta skolas, Cēsu vieglatlētikas kluba pārstāvis Ralfs Gauja uzvarēja lodes grūšanā (16,06m), bet diska mešanā viņam piektais rezultāts (43,13m).

Vēl jāatzīmē, ka Latvijas čempionātā debitēja orientieriste Sandra Grosberga, 5000 m distancē izcīnot sudraba medaļu. Viņas rezultāts – 17 minūtes un 38,75 sekundes – tika atzīmēts kā ļoti augstvērtīgs mūsu vieglatlētikas vēsturē, jo savā debijas reizē šajā distancē sportiste ieņēmusi vietu starp visu laiku TOP 30 labākajām Latvijas sportistēm!

Pati sportiste gan atzīst, ka cerējusi uz labāku rezultātu, taču to sasniegt liedzis gan stadionā valdošais pretvējš, gan nepietiekamā pieredze šajā disciplīnā:

“Šis man bija gan kā treniņš pirms gaidāmā pasaules orientēšanās čempionāta, gan arī kā skrējiens uz pilnu jaudu, jo līdz šim vēl stadionā 5000 metrus nebiju skrējusi, nezināju, uz ko esmu spējīga. Šis bija kā pēdējais ātruma treniņš pirms pasaules čempionāta, kurā uzsvaru likšu tieši uz sprinta distanci. Tagad varu droši teikt, ka ar savu ātrumu esmu apmierināta – ar tādu rezultātu, kā šodien varu būt konkurētspējīga arī orientēšanās sprintā.”

Jau šonedēļ S. Grosberga dodas uz Čehiju, lai Latvijas orientēšanās izlases sastāvā piedalītos pasaules čempionātā, kas no 3.līdz 9. jūlijam notiks Doksi pilsētas apkārtnē.