Ziņas

Sabiedrība

No akas izceļ noslīkušu sirmgalvi

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 18.augusta plkst. 6.30 līdz 21.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņpadsmit uz glābšanas darbiem, – tā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Svētdien, 20.augustā, plkst. 9.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Dikļu pagastu, kur 20 m² platībā dega meža zemsedze. Plkst. 12.11 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.59 tika saņemts izsaukums uz Siguldas ielu Valmierā, kur dzīvojamā mājā bija jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī ir bojāta gāzes plīts. Latvijas Gāzes darbinieki atvienoja gāzes plīti, bet ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas.

Plkst. 18.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur 7 m² platībā dega siena kaudze. Plkst. 19.29 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien Sedā, Kūdras ielā, no komunikācijas akas tika izcelts apmēram 76 gadus vecs noslīcis vīrietis un nodotos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē septiņas reizes devās uz izsaukumiem, kur bijis nepieciešams atbrīvot ceļa braucamo daļu no nolūzušiem kokiem.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 168 izsaukumus – 58 uz ugunsgrēku dzēšanu, 88 uz glābšanas darbiem, bet 22 no izsaukumiem bija maldinājumi.