Ziņas

Sabiedrība

No 15.jūnija

Foto: Marta Martinsone - Kaša

No 15.jūnija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus varēs sniegt arī iekštelpās personām, kuras varēs uzrādīt derīgu digitālo “Covid-19” sertifikātu vai kurām ir testēšanas sertifikāts, kas aplie­cina, ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi “Covid-19” testu un tas ir negatīvs, vai 6 stundu laikā veiktais antigēna tests ir negatīvs, kā arī šīs personas pavadošie bērni vecumā līdz 11 gadiem (ieskaitot) bez sertifikātiem.

No 15. jūnija, uzrādot digitālo “Covid-19” sertifikātu, publiskus pasākumus var apmeklēt cilvēki, kuri:

 • vakcinējušies pret “Covid-19”;\
 • ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši “Covid-19”.

Pasākumus kopā ar vecākiem var arī apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, un viņiem nebūs jāveic “Covid-19” tests (bērni no 12 gadu vecuma var vakcinēties, tāpēc viņiem jābūt vakcinētiem, pārslimojušiem vai jāveic “Covid-19” tests).

Visus šos gadījumus reģistrē digitālajā “Covid-19” sertifikātā, kas būs jāuzrāda pie ieejas pasākumā. Informāciju par to, vai persona ir vakcinēta pret “Covid-19”, pēdējā pusgada laikā pārslimojusi “Covid-19” vai ir veikta “Covid-19” testēšana, pakalpojumu sniedzēji varēs ērti pārliecināties vietnē www.Covid19sertifikats.lv, kā arī izmantojot speciālu viedtālruņu aplikāciju.

Pasākumos, kas organizēti tikai vakcinētiem vai “Covid-19” pārslimojušiem apmeklētājiem, specifisku prasību organizatoriem nav – būtiskākais pārliecināties par vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī pašiem darbiniekiem jāatbilst šīm prasībām.

No 15. jūnija publiskus pasākumus var apmeklēt arī cilvēki ar negatīvu “Covid-19” testu, kuri testu veikuši:

 • pēdējo 48 stundu laikā;
 • pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši ātro antigēna testu.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam, lai apmeklētu pasākumus kopā ar vecākiem, tests nebūs jāveic. Šādos pasākumos būs jāievēro noteiktas drošības prasības.

Lai pasākumus varētu apmeklēt arī cilvēki ar negatīviem “Covid-19” testiem, kā arī bērni, kuriem vēl vakcīnas nav pieejamas vai vakcinācija vēl nav veikta, organizatoriem jāievēro šādas prasības:

 • jāspēj pārbaudīt, vai apmeklētāji ir vakcinējušies, pārslimojuši “Covid-19” vai ir derīgs “Covid-19” tests (bērniem līdz 12 gadu vecumam var lūgt apliecināt vecumu);
 • gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem jālieto sejas maskas (izņemot bērnus, kuri nav sasnieguši 7 gadu vecumu);
 • jābūt personalizētām sēdvietām (blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā divi cilvēki, kuri nav no vienas mājsaimniecības, un ne vairāk kā četri cilvēki no vienas mājsaimniecības);
 • nedrīkst pieļaut cilvēku drūzmēšanos;
 • telpās pasākums nedrīkst būt ilgāks par 4 stundām (pēc 2 stundām jābūt 15 minūšu pauzei, telpu vēdināšanai);
 • telpās pasākumā drīkst piedalīties ne vairāk kā 300 cilvēki, pasākumos ārā – ne vairāk kā 500 cilvēki.

Līdz 1. augustam “Covid-19” testu apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem. Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, “Covid-19” testu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz 1. septembrim.

Jānorāda, ka “Covid-19” testēšana negarantē, ka cilvēks jebkurā brīdī nevar kļūt infekciozs un radīt inficēšanās risku apkārtējiem.
“Covid-19” tests nav alternatīva vakcinācijai.

Ja pasākumā piedalās gan vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki, pastāv lielāka iespēja vīrusa pārnešanai un cirkulācijai, tādēļ drošības prasībām šādos pasākumos ir jābūt stingrākām nekā pasākumos, kuros piedalās tikai vakcinēti un pārslimojuši cilvēki.

Vēl ar dažādiem nosacījumiem no 15 jūnija:

 • atļauti āra izklaides pasākumi un atrakcijas,
 • var norisināties sporta treniņi iekštelpās,
 • atļautas organizētas sporta sacensības ārā.