Ziņas

Sabiedrība

NMPD: Mediķi pie dzemdībās mirušās sievietes Daukstu pagastā izsaukti novēloti

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), izvērtējot gadījumu ar Gulbenes novada Daukstu pagastā dzemdībās mirušo sievieti, konstatējis, ka mediķi uz notikuma vietu izsaukti novēloti, aģentūrai LETA pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Pie šādiem secinājumiem NMPD nonācis, izvērtējot visu rīcībā esošo informāciju. Bukša gan norādīja, ka notikušajā ir daudz neskaidrību, kuras vēl jāpārbauda. Dienesta pārstāve stāstīja, ka, iespējams, pati sieviete nemaz nevēlējās izsaukt medicīnisko palīdzību, to izdarījusi 15 gadus vecā meita.

Tāpat, iespējams, mazulis jau izsaukuma veikšanas brīdī bija piedzimis.

Bukša skaidroja, ka sieviete nemaz nav atradusies dzīvojamajā ēkā, bet gan palīgēkā, kur sievieti atradusi meita. Pēc meitas stāstītā, māte jau izsaukuma mirklī bija kritiskā stāvoklī un asiņoja.

Vaicāta, cik tad ilgi NMPD brigāde devusies pie sievietes, Bukša sacīja, ka uz izsaukumu devusies Gulbenes brigāde, kura notikuma vietā ieradusies 25 minūšu laikā. Brigāde lielākoties braukusi pa grants ceļu. “Izvērtējot piebraukšanas laikus, tie ir adekvāti ceļa segumam”, piebilda Bukša.

Tā kā notikuma vietā neesot bijusi neviena pilngadīga persona, par notikušo ziņots arī policijai, sacīja NMPD pārstāve.

Jau ziņots, ka Veselības inspekcija (VI) ir sākusi pārbaudi saistībā ar Gulbenes novada Daukstu pagastā dzemdībās mirušo sievieti.

Kā vēstīja laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”, svētdien, 30.augustā, ātrā palīdzība nepaspēja palīdzēt dzemdībās 1977.gadā dzimušai sievietei Gulbenes novada Daukstu pagastā. Viņa un mazulis mira noasiņojot. Ātrās palīdzības mediķi, ierodoties izsaukuma vietā, konstatēja divu cilvēku – mātes un jaundzimušā – nāvi.

Bojāgājušās sievietes ģimenē jau bija trīs bērni. Pasaulē bija jānāk viņas ceturtajai atvasītei.