Ziņas

Izklaide

“Nītaures Tautas koris” uzvar “Mores koru karos 2017”

Morē. Koru karu uzvarētāji "Nītaures Tautas koris" kopā ar žūriju.Foto: no albuma

Februārī ap 30 nītauriešu atsaucās izaicinājumam – dažās nedēļās radīt kori dalībai “Mores koru karos 2017”. Pēc daudzajām stundām, kas trīs nedēļu garumā pavadītas astoņos mēģinājumos, jaunizveidotais “Nītaures Tautas koris” aizvadītajās brīvdienās devās uz koru sacensībām Morē.

Kultūras pasākumu vadītāja Nītaures kultūras namā Larisa Šteine pastāsta, ka Nītaures koris izpildīja trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu “Div’ dzelteni kumeliņi”, dziesmu „Par to” („Raudāja māte, raudāja meita…”) no Jāņa Streiča filmas „Likteņdzirnas” un savu uzstāšanos noslēdza zaļumballes noskaņās ar dziesmu “Tā es tevi mīlēšu”.

Speciāli šim notikumam tika radīti īpaši tērpi, kā arī aksesuāri, no kuriem īpašākie bija divi dzelteni kumeliņi pirmās dziesmas noskaņojuma radīšanai!

Koru sacensība tika noslēgta ar Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu “Laikam laika nav”, ko izpildīja visi kori kopā!

Pasākums bija muzikāli bagāts, emocionāli piepildīts, jautrs un draudzīgs. Par pozitīvu atmosfēru vakara garumā rūpējās Dailes teātra aktieris Aldis Siliņš.

Pēc visu punktu saskaitīšanas žūrija paziņoja rezultātus. “Nopietnākā kora” titulu ieguva Zaubes koris, “Skanīgākā kora” titulu ieguva Siguldas koris, “Atraktīvākā kora” titulu un “Skatītāju simpātijas balvu” ieguva mājinieki – Mores koris, un “Drosmīgākā kora” titulu ieguva “Nītaures Tautas koris”. Un visbeidzot tika paziņots “Mores koru karu 2017” uzvarētājs un titula “Zelta koris” ieguvējs – “Nītaures Tautas koris”. Prieks un lepnums tobrīd bijis visiem nītauriešiem. L.Šteine norāda, ka rezultāts iepriecina un neļaus apstāties pie sasniegtā.