Ziņas

Kriminālziņas

Neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem, jaunieši joprojām turpina pulcēties

Aizvadītās nedēļas nogalē, laika posmā no 26. februāra līdz 28. februārim Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākušas 34 administratīvo pārkāpumu procesus par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem. Valmieras pusē septiņi jaunieši rīkoja privātu pasākumu piemājas garāžā.

Valsts policija aizvien turpina seko līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tiek veiktas gan preventīvas pārbaudes, gan reaģēts uz saņemto informāciju. Joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšana ir neizbēgama un jaunieši turpina aktīvi pulcēties gan pirtīs, gan dzīvokļos un rīko privātus pasākumus.

Piemēram, 26. februārī tika saņemta informācija par to, ka Valmieras pusē kādā īpašumā notiek privāts pasākums. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka piemājas garāžā atradās septiņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Šīm personām izskaidrots, ka tās pārkāpj valstī noteiktos ierobežojumus, jo šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi.

Kopumā aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā veiktas teju 400 tirdzniecības vietu pārbaudes. Divos gadījumos konstatēti pārkāpumi, savukārt 16 gadījumos doti preventīvi norādījumi. Tāpat veiktas 102 pārbaudes publiskās vietās gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kopumā doti 20 preventīvi norādījumi, savukārt 34 gadījumos sākts administratīvais process par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Savukārt visā februārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem reģistrēti 164 gadījumi un uzsākti 493 administratīvie pārkāpuma procesi.

Policija atgādina, ka mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt to, ka viņi ievēro ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.