Ziņas

Kriminālziņas

Nepilngadīgs jaunietis 2,72 promiļu reibumā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 71 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem ir trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdies viens automašīnas un viens mopēda vadītājs. Noformēti 66 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 27 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

13.maijā pulksten 08:52 Alūksnes novada Mārkalnes pagastā, autoceļa Alūksne-Ziemeri-Veclaicene 8.kilometrā, notika sadursme starp divām automašīnām “Audi” un “Volvo”. Negadījums radies “Audi” vadītājam veicot apdzīšanas manevru, kā rezultātā, iebraucot pretējā braukšanas joslā, tika izraisīta sadursme ar pretim braucošo “Volvo”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta abi automašīnu vadītāji, kuri nogādāti medicīnas iestādē.

13.maijā pulksten 09:22 Salacgrīvas novadā policijas redzeslokā nonāca nepilngadīgs jaunietis, kurš atradies lielā alkohola reibumā 2,72 promiles.  Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 35 EUR. Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no 35 līdz 70 EUR.

13.maijā pulksten 16:38 Burtnieku novadā, autoceļa Inčukalns-Valmiera-Valka 74.kilometrā, automašīnas “Mercedes Benz” vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Negadījumā cieta transportlīdzekļa vadītājs, kurš tika nogādāts ārstniecības iestādē.

13.maijā pulksten 19:07 Gulbenes novada Stradu pagastā policija apturēja kādu “Audi” vadītāju par iespējamu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Tika konstatēts, ka vīrietis sēdies pie stūres alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā – 3.32 promiles. Savukārt pulksten 21:34 Madonā tika apturēts kāds mopēdists, kurš 2.05 promiļu reibumā piedalījies ceļu satiksmē. Abiem transportlīdzekļu vadītājiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.