Ziņas

Sabiedrība

Nepilngadīgie aizturēti bieži

Aptuveni 50 nepilngadīgie pērn aizturēti par atrašanos uz ielas pēc plkst.23, par alkohola lietošanu vai citiem pārkāpumiem. Fiksēti vairāki gadījumi, kad nepilngadīgie bijuši smagā alkohola reibumā. Viens no iemesliem, pēc policijas domām, ir tas, ka daļai aizturēto nepilngadīgo vecāki strādā ārzemēs, bet bērni dzīvo pie vecvecākiem vai citiem radiniekiem, un tie neseko līdzi jauniešu gaitām, vai arī nepilngadīgie viņus neklausa.

Pērn izteiktāka bijusi nepilngadīgo vēlme vakaros iekļūt naktsklubos, spēļu zālēs. Lai to īstenotu, viņi izmantoja dažādus paņēmienus – nenosauca savu īsto vārdu un uzvārdu, personas kodu, kā arī uzrādīja viltotus personu apliecinošos dokumentus.

Salīdzinājumā ar nepilngadīgajiem pērn krietni samazinājies par alkohola lietošanu sabiedriskajās vietās aizturēto pieaugušo skaits. Ja 2004.gadā noformēja 130 protokolus, pērn tikai 27.

Pašvaldības policijai ik gadu pieaug izsaukumu skaits. Ja 2003.gadā no iedzīvotājiem tā saņēma 1230 zvanus, 2004.gadā – 2086, pērn līdz decembra vidum jau bija fiksēti vairāk nekā 3000 izsaukumi. Pieaudzis arī iedzīvotāju iesniegumu skaits pašvaldības policijai.

Pieaudzis arī aizturēto un valsts policijai nodoto personu skaits, un pērn tas varētu pārsniegt vienu tūkstoti. Pārkāpumi ir visdažādākie, to vidū pašvaldības policijas darbinieki valsts ceļu policijai nodevuši 85 pārkāpējus. Par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu 2005.gadā kopumā sodīts aptuveni 1000 autovadītāju.