Ziņas

Kriminālziņas

Nepilngadīgām personām pārdod alkoholu

Aizvadītājā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 71 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 14 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par piecām zādzībām no tirdzniecības vietām, nav reģistrēti mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 13 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 12 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši deviņi ceļu satiksmes negadījumi, vienā negadījumā cietis viens cilvēks. Alkohola reibumā pie automašīnas stūres pieķerts viens autovadītājs. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 33 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 80 protokoli.

Sīkāk par notikumiem Vidzemē informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

30.jūlijā saņemts iesniegums, ka laikā no 21. līdz 29.jūlijam Madonas novada Bērzaunes pagastā no kāda īpašuma saimniecības ēkas nozagti divi datori, četri skaļruņi un divi magnetafoni. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

30.jūlijā ap pulksten 18.30 Ērgļos, Parka ielā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “VW Golf”, netiekot galā ar automašīnas vadību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās sētā un apgaismes stabā. Vadītājs notikuma vietu atstāja, neziņojot par negadījumu policijai. Policija noskaidro automašīnas vadītāju.

29.jūlijā pēc pulksten 21 Limbažos, Rīgas ielā, veikalā “top!”, kāda 16 gadus veca jauniete nozagusi divas viskija pudeles un vienu vīna pudeli. Par zādzību sākts kriminālprocess.

30.jūlijā konstatēti trīs gadījumi, kad nepilngadīgai personai pārdots alkoholiskā dzēriena pudele. Divi gadījumi konstatēti Burtnieku novadā – viens Vecatē, otrs Matīšos – , kad veikalā, nepārbaudot vai pircējs ir sasniedzis pilngadību, pārdota alus pudele. Trešais pārkāpums konstatēts Rūjienā, kad pārdevēja nepilngadīgai personai ļāvusi iegādāties alkoholisko dzērienu skārdeni “Cēsu Džons”. Visos gadījumos sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

30.jūlijā pēc pulksten 12 Augšlīgatnē, autoceļa Līgatnes papīrfabrika – Asaru ezers – Nītaure 5.kilometrā, pieķerts stipri iereibis automašīnas “Audi” vadītājs. 1973.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 3,59 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

30.jūlijā saņemta informācija par 28.jūlijā notikušu negadījumu ap pulksten 17 Augšlīgatnē. Skolas ielā kāds pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Audi”, braucot atpakaļgaitā, uzbraucis 1998.gadā dzimušam velosipēda vadītājam. Par notikušo negadījumu netika ziņots policijai, un informācija vien saņemta tad, kad cietušais vērsies pēc medicīniskās palīdzības. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus un negadījumā iesaistīto automašīnu.