Ziņas

Sabiedrība

Nepilna mēneša laikā “Latvijas Ceļu būvētāja” izvietotie slēpņi patiltēs apmeklēti 128 reizes

Nepilna mēneša laikā biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) izvietotie slēpņošanas jeb “Geocaching” slēpņi zem valsts pārziņā esošajiem tiltiem apmeklēti 128 reizes, turklāt interesentu skaits ik dienu turpina pieaugt, aģentūru LETA informēja LCB.

Biedrība norāda, ka Latvijas iedzīvotāju vērtējums par tiltiem ir visai viennozīmīgs – bēdīgi. Tā var raksturot arī tos slēpņus, kurus LCB no jauna izvietojis Latgalē, tādējādi aptverot visus Latvijas reģionus.

“Tik bieži braukts pāri, bet nemaz nevarējām iedomāties, cik slikts stāvoklis ir no apakšas”, “Šeit norisinās ceļu remonts – viss izrakņāts, bet pašu tiltu gan laikam netaisīs”, “Jā, no sāniem un apakšas diez ko pievilcīgi neizskatās. Ceru, ka atbildīgie seko līdzi situācijai”, “Tilts gan tāds apdrupis”, “Traki”, “Tilts pamazām kļūst bēdīgs” – šie un citi komentāri “Geocaching.com” un sociālajos tīklos ar tēmturi “#bedigietilti” veltīti valsts tiltiem.

Pirmie 12 slēpņi tika izvietoti Vidzemes, Zemgales un Kurzemes novados, taču patlaban sarakstu papildinājuši vēl pieci jauni slēpņi. No tiem viens meklējams Ogres novada Krapes pagastā, savukārt pārējo atrašanās vieta ir Latgale.

LCB norāda, ka valsts budžeta finansējums tiltu sakārtošanai jau daudzus gadus ir bijis nepietiekams, tāpēc no teju 1000 valsts pārziņā esošajiem tiltiem ceturtā daļa ir sliktā, bet 150 – ļoti sliktā stāvoklī.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību valsts pārziņā esošo tiltu sliktajam stāvoklim, LCB daļā no valsts pārziņā esošajiem tiltiem izvietoja spēles elementus – “Geocaching” slēpņus, mudinot iedzīvotājus aplūkot tiltus, pirms tie nav kļuvuši vairs tikai par vēstures liecībām.