Ziņas

Sabiedrība

Nepieredzēta nežēlība

Likteņa varā pamestais. Mīlīgie mājdzīvnieki - kaķi - visbiežāk kļūst par nežēlīgu cilvēku upuriem.Foto: Māris Buholcs

Valsts policija informē, ka 18.februārī pulksten 23 Priekuļu novadā, Priekuļu pagastā, kādā dzīvoklī 1998.gadā dzimis jaunietis cietsirdīgi izturējās pret kaķi, ieliekot to krāsnī, kurā dega kurināmais, kā rezultātā dzīvnieks gāja bojā. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže “Druvai” pastāstīja, ka par notikušo paziņojuši kaimiņi: “Iespējamā vainīgā persona apzināta un aizturēta. Tas ir rets gadījums, ārpus kārtas, tik cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem sen nav bijusi. Ir senāki gadījumi, kad dzīvnieku nogalina un aprok. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.”

Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” darbinieks Rauls Plūme uzskata, ka pat viens tāds gadījums jau ir katastrofa. Viņa darba gaitās galvenokārt bijuši gadījumi, kad patversmē nonāk dzīvnieki, kurus saimnieki nav barojuši, aprūpējuši: “Pagājušajā gadā patversmē nonāca kucīte, kas bija turēta pie ķēdes un ilgi badināta.”

Mārcis Ulmanis, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs, skaidro: “Neatceros nevienu gadījumu Cēsu pusē, kad dzīvnieki bijuši mocīti. Ja šāda informācija nonāk Valsts policijā, mēs to PVD neuzzinām. Pēdējā laikā ir bijuši tikai dzīvnieku labturības pārkāpumi, kaimiņu sūdzību izmeklēšana par suņu nebarošanu un gadījums Liepas pagastā par mājlopu labturības pārkāpumu.”

Priekuļu veterinārās klīnikas veterinārā ārste Baiba Priedniece atzīst, ka dzīvnieku nomocīšanas gadījumi, par kuriem tiek ierosināta krimināllieta, ir katru gadu vismaz divi vai trīs. Šādās reizēs viņa veic ekspertīzi – sekciju, lai konstatētu, kā dzīvnieks gājis bojā. Šoreiz kaķis, iespējams, vispirms ir slīcināts, pēc tam dedzis un miris no sāpju šoka. Iepriekš nežēlības ziņā līdzīgu izturēšanos pret dzīvnieku veterinārārste atceras pagājušajā gadā. Cēsīs, mazdārziņos Viestura ielas apkaimē, ar cirvi tika sacirsts suns, un notikušo atklāja tāpēc, ka dzīvnieks neticamā veidā pusdzīvs tomēr bija ticis līdz mājām.

Baiba Priedniece uzskata, ka par šādiem gadījumiem līdz sabiedrībai nonāk maz informācijas un patiesībā nežēlīgu darbību ir daudz vairāk. Par dzīvnieku sišanu un duršanu noklusē gan ģimenes locekļi, gan radi, gan kaimiņi. Arī tiesvedībā nav vērā ņemamu rezultātu un reālu sodu, jo sākumā par konkrēto kriminālo nodarījumu draud pat ar brīvības atņemšanu uz kādiem gadiem, taču beigās izsaka tikai brīdinājumu.

Viens komentārs

Rita

Par nežēlīgo izturēšanos pret kaķi Priekuļos izlasīju jau facebook. Cerēju jūsu laikrakstā izlasīt ko vairāk nekā speciālistu spriedelējumus, vai līdzīgi gadījumi vēl ir bijuši. Gan jau Priekuļos zina šo varoni. mani vairāk interesētu, kas viņš ir par cilvēku šis 19-gadīgais jaunietis ar kroplo dvēseli, kā to vērtē paši priekulieši. Var neminēt viņa vārdu, bet vismaz izteikt publisku fui!, jo kā var saprast likums ir “bez zobiem”. Un jāsecina- žurnāliste diemžēl arī bijusi “bez zobiem”.

Komentāri ir slēgti.