Ziņas

Redzeslokā

Nemiers ap koku zāģēšanu

Cēsīs. Ludvigs Tukišs, Vāveres ielas 14. nama iedzīvotājs neslēpj sāpi par pagalmā nozāģēto liepu un atsedz skatam palikušo celmu. Foto: Marta Martinsone - Kaša

“Druva” šonedēl turpina skaidrot sadzīves notikumu Cēsīs. Jau iepriekš “Druvā” rakstījām, ka pilsētā, pie daudzdzīvokļu mājas Vāveres ielas 14, iedzīvotāji satraukušies par piemājas apkārtni rotājušo koku – trīs liepu – nozāģēšanu. Pašvaldības Kokaugu aizsardzības komisijas pārstāve Anita Bukeja, atbildot uz “Druvas” vaicājumu, jau apliecināja, ka atļaujas pieprasījums par tuvīno liepu nozāģēšanu saņemts komisijā no šīs pašas mājas iedzīvotājas. Pašvaldības speciālisti tāpat kā viņa arī atzinuši kritisko situāciju – koki var būt bīstami. Līdz ar to pie mājas tagad ir par trim liepām mazāk.

Tomēr Vāveres ielā 14. nama citi iedzīvotāji turpina apšaubīt lēmuma par koku nozāģēšanu pareizību. Cilvēki gauži pārdzīvo koku zaudējumu, par to arī vairakkārt pastātot pa telefonu avīzes redakcijai. Vakar pie dzīvojamā nama sastaptā pensionāre Aija Arāja “Druvai” apstiprināja, ka lūgusi pašvaldībai izvērtēt situāciju pie mājas un izvērtēt koku ietekmi uz ēku tieši pie ieejas. Viņa skaidroja, ka 14. mājai Vāveres ielā nav iecelts mājas vecākais, tātad atbildīgais, līdz ar to kolektīvu lēmumu pieņemšana ir visai apgrūtināta. Tā notiekot jebkurā ar ēku saistītā jautājumā.

“Druva”pie mājas pārliecinājās, kā iedzīvotāji pauž pārliecību, ka nozāģētās liepas nevienu neesot varējušas apdraudēt. Ilggadējie mājas iedzīvotāji domā, ka koki bijuši “pilnīgi veseli”, pie tam liepas nav traucējušas pārvietoties cilvēkiem vai pie namdurvīm piebraukt ar jebkura izmēra auto.