Ziņas

Sabiedrība

Nelaime novērsta

Pateicoties iedzīvotāju informācijai, Valsts policija pagājušajā nedēļā Drabešu pagastā apturēja divus transportlīdzekļus, kuru vadītāji pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā.

10. novembrī pulksten 11.07 saņemta ziņa , ka Cēsu novadā, Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža, nenoskaidrota persona, iespējams, alkoholisko dzērienu ietekmē vada automašīnu “VW Bora”, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Pēc ziņotāja stāstītā automašīnas vadītājs ar savu braukšanas stilu apdraudēja satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Uz norādīto vietu izbrauca policijas norīkojums, transport­līdzeklis tika apturēts. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkoholisko dzērienu ietekmē, proti, 1,58 promiles. Policijā sākts kriminālprocess.
Mirkli vēlāk, ap pulksten 14.30, kāds aculiecinieks ziņoja par smago automašīnu “Scania” Cēsu novadā, Drabešu pagastā pie Ieriķiem. Zvanītājs informēja, ka nenoskaidrots vadītājs vada automašīnu un apdraud satiksmes drošību, iespējams, vadītājs alkoholisko dzērienu ietekmē. Izbraucot policijai, automašīna apturēta un vadītājam konstatēts alkohola apreibums. Alkohola koncentrācija izelpā bija 2,15 promiles. Policijā
sākts administratīvais process.

Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa teritorijā vēl viens gadījums, kad autovadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā, kā arī viņam nebija nekāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, konstatēts 13.novembrī ap pulksten 2.42 Straupes pagastā uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža. Vīrietim, kurš vadīja automašīnu “VW Passat”, minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 0,99 promiles. Policijā sākts kriminālprocess.

Cēsu iecirkņa teritorijā ceļu satiksmes negadījumos no 8.līdz 14.novembrim bijis viens cietušais. Z.Vaskāne informē, ka 12. novembrī pulksten 18 Līgatnes pagastā uz ceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža sieviete, vadot automašīnu “Renault” un neievērojot drošu distanci, izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo automašīnu “Ford”, kā rezultātā ieslīdēja grāvī. Negadījumā cieta automašīnas “Renault” vadītāja, kura nogādāta medicīnas iestādē.