Ziņas

Kriminālziņas

Neizvēlas drošu braukšanas ātrumu

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 74 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti astoņi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 19 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 19 nodarījumi pret īpašumu, kā arī 11 ceļu satiksmes negadījumi. Divos no negadījumiem saņemta informācija par trijiem cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies trīs vadītāji. Noformēti 77 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 26 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

27.decembrī pulksten 8 Beverīnas novadā, Kauguru pagastā, autoceļa Valmiera – Cēsis – Drabeši 8. kilometrā, 1960.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Fiat”, neizvēlējās laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta vadītāja, kā arī 2010.gadā dzimusi meitene. Abas cietušās nogādātas tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

27.decembrī pulksten 8:45 Beverīnas novadā, Trikātas pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 18. kilometrā, 1976.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Seat”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā nebija cietušo. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

27.decembrī pulksten 8:20 Apes novadā, autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 174. kilometrā, virzienā uz Rīgu, 1970.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Daf”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Lai izvairītos no sadursmes ar priekšā saslīdējušo smago automašīnu, 1981.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Daf”, strauji bremzēja, kā rezultātā spēkrats nobrauca no ceļa braucamās daļas un ieslīdēja grāvī. Ceļu satiksmes negadījumā netika saņemta informācija par cietušajiem, bojātas automašīnas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

28.decembrī pulksten 0:29 Madonā, Nagates ielā, 1984.gadā dzimis vīrietis vadīja mopēdu “Delta” bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm, kā arī bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām. Vīrietis bija arī alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,69 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.