Ziņas

Sabiedrība

Neievēro pašizolāciju – 500 eiro

Vēsturiskā Cēsu rajona iedzīvotāji nopietni izturas pret “Covid-19” krīzes piesardzības pasākumiem, tomēr gadās arī indivīdi, kuri atkārtoti pieļauj pārkāpumus. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) vecākā speciāliste Zane Vaskāne “Druvai” pavēstīja, ka aizvadītajās brīvdienās, 10.aprīlī, Cēsīs kādai personai piemērots pat 500 eiro liels sods par paš­izolācijas prasību atkārtotu neievērošanu. Kopš ārkārtējās situ­ācijas ieviešanas tā ir bargākā san­kcija, kas piemērota Valsts policijas Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā.

Z.Vaskāne “Druvai” teica: “Kopumā Cēsu apkaimē cilvēki ir atbildīgi un ievēro ārkārtējās situācijas noteikumus, bet ir atsevišķi cilvēki, kuri apzināti neievēro prasības.”

Laikā no 9. līdz 13.aprīlim policisti Vidzemē devušies 647 ārkārtējās situācijas ierobežojumu izpildes pārbaudēs un šo piecu dienu laikā izrakstījuši 26 protokolus par aktuālo noteikumu neievērošanu, tikai trīs no šiem protokoliem noformēti Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā.
Pagājušās nedēļas pirmajās dienās Vidzemē bijuši vien daži ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpēji, bet mūspusē tādi vispār nav konstatēti. Līdz ceturt­dienai reģionā organizētas vairāk nekā 30 preventīvās pārbaudes: pirmdien neviena pārkāpuma, otrdien uzsākta viena administratīvā lietvedība par divu metru distances neievērošanu Valkas apkaimē, bet trešdien Alūksnes iecirkņa darbinieki bija pieķēruši pat vairākus pārkāpējus, kopumā noformējot piecus protokolus un uzsākot vienu administratīvo lietvedību.

Z.Vaskāne “Druvai” pastāstīja, ka vēl līdz 8.aprīlim Vidzemē lielākais piemērotais sods par noteikto piesardzības pasākumu atkārtotu neievērošanu bija 300 eiro. Vēlāk tapa zināms, ka minētajā trešdienā vietējie kārtībsargi sastapuši četru kopā nedzīvojošu cilvēku kompāniju, kura nav ievērojusi fizisko distancēšanos. Līdz ar to trim vīriešiem piemērots 150 eiro naudas sods, bet ceturtajam kompānijas biedram, kurš jau iepriekšējās dienās pieķerts pārkāpjam atļauto distanci, pat 1000 eiro sods par atkārtotu pārkāpumu.

Valsts policija atgādina – administratīvās lietvedības sākšana nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.

Prasība pašizolēties attiecas uz personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, karantīna ar “Covid-19” inficēto cilvēku kontaktpersonām, savukārt galēji stingra izo­lācija mājās vai pat atsevišķās telpās tiek noteikta jau saslimušajiem.