Ziņas

Sabiedrība

Negaiss nopostījis saimniecības ēku Apes novadā

Apes novada Gaujienas pagasta saimniecībā “Grāvi” vakardienas negaisā ir pilnībā nopostīta saimniecības ēka – šķūnis, aģentūru LETA informēja Apes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane.

Apes novadā šobrīd tiek novērstas vētras sekas.

Kā informēja Ērmane, Gaujienas pagastā elektrības nebija no vētras sākuma ap plkst.11.40 līdz pat plkst.22, turklāt vēl tagad atsevišķām mājām pagasta teritorijā tā nav atjaunota. Pagastā ir daudz nolauztu ābeļu, citu augļu koku, bojātas sētas gan BMX trasei Gaujienā, gan privātmājām, tāpat ir daudz gāzto koku Gaujienas kapos un liegumā “Gaujienas priedes”.

Kā aģentūru LETA informēja Apes novada Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inese Lukjanoviča, pagasta saimniecībai “Kalna Druvas” vējš nospostījis lielu siena šķūni.

Ērmane pastāstīja, ka Apes pilsētā uz īsu brīdi tika bloķēta satiksme pa tranzītielu – Dzirnavu ielu, uz kuras bija uzkrituši vairāki vēja nolauzti koki un to zari.

Savukārt Trapenes pagastā, ceļā Līzespasts-Trapene, nolauzti koki aizšķērsoja brauktuves daļu, tika bojāta elektrības līnija, kā arī SIA “Trapene” tika nopostīts siena šķūnis. Arī Trapenes parkā tika nolauzti vairāki koki.

Kā ziņots, svētdien valsts ziemeļaustrumus sasniedza intensīvs pērkona negaiss ar lietu un zibeņošanu, radot postījumus elektroapgādes tīklos.

Arī šodien Latvijā pa laikam līs, bet valsts austrumos iespējams pērkona negaiss, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sagatavotā prognoze.