Ziņas

Sabiedrība

Negadījumi ceļu satiksmē

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī nemierīgākas nedēļas mijas ar mierīgām, un pēc iecirkņa priekšnieka Alda Pāžes teiktāaizritējusi viena no samērā mierīgām nedēļām.

Reģistrēti sadzīves konflikti, bezvēsts prombūtnē esošie, kuri veiksmīgi atradušies. Nemierīgāk nedēļas nogalē bijis uz ceļiem, kur reģistrēti dažāda mēroga satiksmes negadījumi, arī ar cietušajiem. Siltais laiks mudina cilvēkus vairāk ceļot, pieaug satiksmes intensitāte, kas noved pie negadījumiem.

Policija kārtējo reizi atgādina vecākiem, lai ar saviem mazajiem bērniem pārrunā drošu uzvedību uz ceļa gan ejot, gan braucot ar velosipēdu. Līgatnē notikusi sadursme starp 2003.gadā dzimušā jaunieša vadīto motorolleru un 2013.gadā dzimuša zēna vadīto velosipēdu. Negadījumā cieta velosipēda vadītājs, kurš nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē, bet zēna dzīvībai briesmas nedraud.

Svētdienas rītā Augšlīgatnē, uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene), 1950.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “BMW”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs aizmidzis pie transportlīdzekļa stūres. Negadījumā cieta pasažiere – 1951.gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta tuvākajā ārstniecības iestādē.

Svētdienas pusdienlaikā Cēsīs, Jāņa Poruka un Lapsas ielas krus­tojumā, 1946.gadā dzimis vīrietis, vadot smago kravas automašīnu “Scania” sakabē ar piekabi, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Renault”, kuru vadīja 1974.gadā dzimusi sieviete. Notika abu transportlīdzekļu sadursme, negadījumā cieta minētā sieviete, kura nogādāta tuvākajā ārstniecības
iestādē.

Policija arī informē, ka sestdien Amatas novadā, Drabešu pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža 81.kilometrā, 1954.gadā dzimis Lietuvas Republikas pilsonis, vadot motociklu, krita. Ceļu satiksmes negadījumā cieta transportlīdzekļa vadītājs un pasažiere – 1963.gadā dzimusi sieviete. Abi cietušie nogādāti tuvākajā ārstniecības iestādē. Savukārt piektdien vakarpusē Jaunpiebalgas pagastā, autoceļā Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs, 1974.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Scania” sakabē ar piekabi, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta vadītājs, kurš nogādāts ārstniecības iestādē.

Valsts policijai šonedēļ kāds īpaši svarīgs notikums. Pirmdien Rīgā tika prezentēta pirmā policijas automašīna, kurai 27 gadus kalpojusī vizuālā identitāte nomainīta uz pilnībā jaunu marķējumu. Jaunā vizuālā identitāte tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, tās pasniedzējiem un studentiem, kā arī ņemta vērā ārvalstu pieredze. Jau rīt, trešdien, Valsts policijas mašīna ar jauno krāsojumu būs skatāma arī Cēsīs, laukumā pie Jaunās pils, no 13 līdz apmēram 14.30.