Ziņas

Sabiedrība

Nedrīkst svinēt pulkā, bet drīkst doties dabā

Lieldienu pasākumi ar kopīgām dziesmām, olu ripināšanu, šūpošanos nav atļauti, tomēr pašvaldības meklē iespējas, lai cilvēkiem piedāvātu dažādas    nodarbes dabā. Aktīvākie, iespējams, var paspēt pabūt visos novados, lai veiktu dotos uzdevumus. Daudzviet šajās brīvdienās būs jāņem talkā telefonu kameras.

Pārgaujas novads 4. un 5. aprīlī aicina atrast kādu no Lieldienu brīvdabas fotostūriem novadā, nofotografēties un dalīties ar fotogrāfiju sociālajos medijos, lietojot tēmturi “#Lieldie­nasPārgaujasnovadā” .

Līgatnē 4. un 5. aprīlī var piedalīties orientēšanās pastaigā “Lieldienu zaķu foto medības”. Tur šogad pulcēsies dažādi zaķi: Līgatnes dabas takās mītošie baltie un pelēkie zaķi, Vienkoču parkā dzīvojošās māsas trusenītes, kā arī orientēšanās pastaigai izveidotie zaķu tēli. Pastaigai nav noteikta maršruta, katrs var izvēlēties piemērotāko. Viss, kas nepieciešams dalībai pastaigā, ir viedtālrunis ar fotokameru un pieejamu interneta pieslēgumu. Atverot www.aizej.lv, jāizvēlas pastaigas vieta – Līgatnes pilsēta vai/un Augšlīgatne. Atrodot Lieldienu zaķi, tas ir jānofoto­grafē    tā, lai ir redzams zaķa vārds un viens no pastaigas komandas dalībniekiem. Kartes būs pieejamas arī papīra formātā.

Vecpiebalgas novada Dzērbenē iedzīvotāji bija aicināti radoši izpausties un izkrāsot dekoru -Lieldienu olu-, kas izdaiļos skvēriņu Dzērbenes centrā, savukārt Taurenē ikviens varēja izveidot zaķi no dabas materiāliem: koka, zariem, salmiem vai citiem materiāliem. Zaķu tēli līdz 10.aprīlim skatāmi meža ielokā pie lielajām Lieldienu šūpolēm starp daudzdzīvokļu mājām un Taurenes pirmsskolas izglītības iestādes ēku.

Raunas novada Drustos 4.un 5.aprīlī Lieldienu aktivitātes lieliem un maziem “Tautasdziesmu meklējot”. Dodoties pastaigā pa Drustu estrādes parku, jāatrod un jāsaliek tautasdziesmu četr­rindes. Raunā 4.aprīlī no pulksten 12 līdz 15 aizraujoša pastaiga “Zaķim pa pēdām”. Maršrutā gaidīs dažādi pārsteigumi.

Vairāki pasākumi ir Priekuļu novadā. Mārsnēnos 4.un5.aprīlī pašu gatavotu putnu būrīšu izlikšana, kā arī pastaigu taka “Zaķa cilpojums” ar pārsteigumiem. Liepā 4.aprīlī pastaigas laikā var meklēt Lieldienu vēstījumu. Uzdevuma apraksts un pastaigas sākums pie Liepas kultūras nama. Veselavas muižas dārzā 4.aprīlī aktivitātes “Kas meklē, tas atrod!”.

Priekuļos 4.un 5.aprīlī fotomedības “Piepogā pavasari”, meklējot zaķus ne tikai Priekuļos, bet arī Mārsnēnos, Liepā, Veselavā, un, kā teikts pasākuma afišā: “Jo vairāk zaķu, jo vairāk pavasara.”

Cēsnieku ģimenes aicinātas doties olu meklēšanas maršrutos, kā arī sacensties erudīcijā, piedaloties Kahoot viktorīnā. Maršrutu kartes un viktorīna būs pieejami no 1. līdz 5.aprīlim.

Pastaigas maršruts “Mazais cālis” ir aptuveni 1,7 km garš, tas ved pa vecpilsētu un Cēsu Pils parku. Auto foto orientēšanās maršruts “Lielais zaķis” plānots aptuveni 25 km garumā pa zināmiem un ne tik zināmiem Cēsu novada ceļiem, ietverot Vaives senielejas ainavas un apskates objektus. Tiem, kam patīk “asināt prātu” un sacensties erudīcijā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sagatavojis Kahoot spēles Lieldienu izaicinājumu.

Plašāk par piedāvājumiem novadu pašvaldību mājaslapās un sociālo mediju kontos.

Apmeklējot Lieldienu norises, aicinām ievērot valstī spēkā esošos drošības noteikumus, ieturēt distanci un nepiecieša-mības gadījumā lietot sejas masku.