Ziņas

Sabiedrība

Nedēļas nogalē Vidzemē dzēsti divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 7.jūnija plkst. 6.30 līdz 10.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 11.01 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur kokapstrādes uzņēmumā dega skaidu bunkurs 10m² platībā. Plkst. 12.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 14.06 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur 1000m² platībā dega metāla angārs, kurā atradās kokapstrādes uzņēmuma cehs. Aptuveni trīs stundu laikā šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās ierobežot un plkst. 21.00 tas tika pilnībā likvidēts. Ugunsgrēkā cieta trīs ugunsdzēsēji glābēji, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Kopumā notikuma vietā strādāja 23 ugunsdzēsēji glābēji no Gulbenes, Cesvaines, Balviem, Alūksnes, Lubānas un Madonas, kā arī notikumā bija nepieciešamas sešas autocisternas un vienas autokāpnes.

Šonakt plkst. 23.19 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Trapenes pagastu, kur dega koka šķūnis, kas apšūts ar šīferi un kurā atradās pērnais siens, kopumā 700m² platībā. Šorīt plkst. 7.57 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 12 Alūksnes, Apes un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gaujas ielā Valmierā, kur sestdien dega atkritumi 8m² platībā, kā arī Priekuļu novada Liepas pagastā, kur svētdien dega sausā zāle 1500m² platībā.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, piektdien Rūjienā ugunsdzēsēji glābēji no daudzdzīvokļu mājas ventilācijas šahtas atbrīvoja tur iesprūdušus trīs putnus.