Ziņas

Kriminālziņas

Nedēļas nogalē Vidzemē apturēti vairāki dzērājšoferi

Aizvadītajā nedēļas nogalē, laikā no 10. janvāra līdz 13.janvārim policija Vidzemē apturēja astoņus autovadītājus reibumā un noformēja 151 administratīvā pārkāpuma protokolu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas amatpersonas kopā aizturēja astoņus mehānisko transportlīdzekļu vadītājus un četrus velosipēdistus, kuri transportlīdzekļus vadīja atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Madonas iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika aizturēti četri transportlīdzekļa vadītāji reibumā, Valmierā, Limbažos un Gulbenē pa diviem transportlīdzekļa vadītājiem alkohola reibumā, Valkas un Alūksnes PI viens šoferis. Vēl divas personas tika nogādātas medicīnas iestādē pārbaudes veikšanai uz aizdomu pamata par iespējamu transportlīdzekļu vadīšanu atrodoties narkotisko vielu ietekmē.

Kopumā septiņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1.5 promiles, savukārt vienam šoferītim konstatēts pat 3,35 promiļu reibums, bet pieci autovadītāji ceļu satiksmē piedalījās bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām.

Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji aktīvi ziņoja par autovadītājiem, kuri, iespējams, ceļu satiksmē piedalās alkohola reibumā. Kopumā tika saņemti deviņi telefona zvani, bet divos gadījumos saņemtā informācija apstiprinājās.

10.janvārī tika saņemta informācija par kādu autovadītāju Madonas novadā, Madonā, O.Kalpaka ielā, kurš, iespējams, ceļu satiksmē piedalās, būdams pamatīgā alkohola reibumā. Saņemtā informācija nekavējoties tika pārbaudīta un apstiprinājās, ka vadītājs ceļu satiksmē piedalās bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām un 2,53 promiļu reibumā. Tās pašas dienas vakarā iedzīvotāji ziņoja par vēl kādu aizdomīgu šoferi Ērgļu novadā, Ērgļu pagastā, kurš, iespējams, alkohola reibumā vada transportlīdzekli un apdraud apkārtējo drošību. Izbraucot policijas norīkojumam, izdevās minēto transportlīdzekli apturēt un apstiprinājās, ka vadītājs pie stūres sēdies 3.35 promiļu reibumu.

Aizvadītā nedēļas nogalē Vidzemē kopā sastādīts 251 administratīvā pārkāpuma protokols par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, no tiem 151 par atļautā ātruma pārsniegšanu un vienā gadījumā vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par agresīvu braukšanu. Tāpat reģistrēti 19 ceļu satiksmes negadījumi, kur četros no gadījumiem ir četras cietušas personas. Savukārt desmit ceļu satiksmes negadījumi ar uzbraukumu meža dzīvniekam.

Policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan pašu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110. Pateicamies tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi