Ziņas

Uzņēmējdarbība

Nedēļas nogalē pasniegs balvu jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums”

Lai godinātu labākos Latvijas jaunos lauksaimniekus, sestdien, 10.janvārī, Jelgavas pils Lielajā aulā lauksaimnieku gada balles laikā tiks pasniegta balva “Senču aicinājums”, aģentūru LETA informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Izvērtējot pretendentu atbilstību konkursa nolikumam, tālāk dalību konkursā turpināja 16 dalībnieki.

Latgali konkursā pārstāv Solvita Čaunāne, Jānis Božis, Aldis Upenieks, Inese un Māris Klodāni, Zigmunds Skutels, Mārtiņš Bogušs un Jānis Čaunāns.

No Vidzemes konkursa finālā piedalās Edgars Bite, Kaspars Paegle, Roberts Ločmelis, Matīss Grīnbergs, kā arī Ilona un Normunds Leči.

Zemgali pārstāv Jānis Hercbergs, Aleksandrs Medvedevs, Marika Grīslīte un Gundars Lācis, bet Kurzemi – Linda Venckus.

Konkursu piekto gadu organizē Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V) sadarbībā ar biedrību “Zemnieku saeima” un žurnālu “Agro Tops”. Konkursa uzdevums ir veicināt lauksaimniecības nozares atpazīstamību un prestižu un godināt jaunos uzņēmējus, kas savu aicinājumu atraduši lauksaimniecībā. Šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Pēc rūpīgas pretendentu izvērtēšanas, dalību konkursa otrajā kārtā turpināja 16 zemnieki, kuri pārstāv ļoti dažādu saimniecību spektru – puķkopība, augļkopība, dārzeņkopība, graudkopība, piena un gaļas lopkopība.

Konkursa uzvarētājs saņems tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām un kādu no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm. Visi konkursa dalībnieki saņems veicināšanas balvas – iespēju paviesoties Eiropas Parlamentā Briselē, žurnāla “AgroTops” abonementu un divu dienu apmācības “Jauno līderu skolā”.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars no Skrīveru novada.

LETA