Ziņas

Sabiedrība

Nedēļas nogalē novados notiks Medus diena

Lai popularizētu medus produkciju, sestdien, 12.septembrī, Latvijā notiks Medus diena, kuras laikā interesenti bez maksas varēs apmeklēt vairākas bišu dravas dažādos Latvijas novados, aģentūru LETA informēja Latvijas Biškopības biedrības pārstāvji.

Šogad savas dravas interesentiem vērs biškopji Aija Ošāne Limbažu novadā, Aivars Radziņš Vecpiebalgas novadā, Jānis Sulutaurs Ķekavas novadā, Olga Purviņa Līvānu novadā, Oskars Spalis Bauskas novadā, Jānis Vainovskis Brocēnu novadā, Visvaldis Auseklis Engures novadā, Alita Grugule Ventspils novadā, Egons Upītis un Sanita Pētersone Talsu novadā, Maigonis Emars Kuldīgas novadā un Aija Dvinska Daugavpils novadā.

Medus dienas tradīcija tika sākta pirms četriem gadiem kā tradicionāls pasākums septembra otrajā sestdienā. Pasākuma mērķis ir popularizēt biškopības nozari, biškopja amatu un bišu produktus. Dravas apmeklējums sniegs zināšanas par medus sastāvu un atšķirīgajām medus šķirnēm. Biškopji sniegs atbildes uz jautājumiem, kā rodas medus, kur un kā iegādāties kvalitatīvu medus produkciju.

Līdz 12.septembrim apmeklējamo dravu skaits tiks papildināts, biškopju kontakti un dravu adreses atrodamas biedrības mājaslapā “www.strops.lv”.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno vairāk nekā 3283 biedrus, kuri nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laikapstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.