Ziņas

Kriminālziņas

Nedēļas nogalē notikuši vairāki iereibušu autovadītāju izraisīti ceļu satiksmes negadījumi; Cēsīs dzīvību zaudējis gājējs

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 203 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 40 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par deviņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 13 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 56 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 36 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 34 ceļu satiksmes negadījumiem. Septiņos negadījumos cietuši deviņi cilvēki un vienā negadījumā dzīvību zaudējis gājējs.

Brīvdienās joprojām liels skaits vadītāju, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Kopumā pieķerti 11 iereibušie vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 269 protokoli, tostarp par ātruma pārsniegšanu sastādīti 83

administratīvā pārkāpuma protokoli.

Svētdien, 30.novembrī, ap pulksten 16 Cēsīs, Jāņa Poruka ielā, automašīna notrieca 1937.gadā dzimušu vīrieti, kurš vēlāk slimnīcā no gūtajām traumām gāja bojā. Kā liecina sākotnējā informācija, gājējam uzbrauca 1966.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “VW Caravelle” brīdī, kad viņš šķērsoja ceļa braucamo daļu pa gājēju pāreju. Automašīnas vadītājs notikuma vietu atstāja, neziņojot par negadījumu policijai, taču jau pēc neilga laika tika aizturēts. Par notikušo sākts kriminālprocess un policija noskaidro visus negadījuma apstākļus, kā arī to vai vadītājs pie stūres atradies alkohola reibumā.

Naktī uz svētdienu ap diviem Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis 28.kilometrā, grāvī iebrauca iereibuša 1964.gadā dzimuša vīrieša vadīta automašīna “VW Passat Variant”. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs un divi pasažieri – 1960.gadā dzimis vīrietis un 1965.gadā dzimusi sieviete. Visi automašīnā esošie atradās alkohola reibumā un vadītājam konstatētas 2,45 promiles liels alkohola reibums. 29.novembrī pēc pulksten 20:30 Lubānas novada Indrānu pagastā, autoceļa Indrāni – Maroza 0,7 kilometrā, pie kādām mājām grāvī iebrauca automašīna “Audi 80”, kuru vadīja 1943.gadā dzimis vīrietis. Kā liecina sākotnējā informācija, vadītājs nav izvēlējies braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa. Pēc negadījuma mediķu palīdzība bija nepieciešama vadītājam, kuram tika konstatēts arī alkohola reibums, kā arī 2005.gadā dzimušam pasažierim.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža