Ziņas

Izklaide

Nedēļas nogalē notiks “Danču nakts Limbažos”

Sestdien, 4.jūnijā, Limbažos pirmo reizi notiks “Danču nakts Limbažos”, aģentūru LETA informēja Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Kamala.

Pasākumu veidos divi koncerti – Limbažu estrādē plkst.16 notiks bērnu deju kolektīvu koncerts “Rakstu raksti”, bet vakarā plkst.21 Lielezera krastā pie pludmales – deju lieluzvedums “Jel dod man bučiņ`!”. Notikums pulcēs vairāk nekā 1500 dejotāju no Limbažiem, Limbažu novada un citām Latvijas pilsētām. Pirmo reizi vakara deju lieluzveduma apmeklētājiem un dalībniekiem būs iespēja tiešsaistē – mājaslapā “sekodejai.lv” – skatīties programmu un iegūt papildu informāciju par repertuāru. Koncertus un nakts balli pilsētnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt bez maksas.

Ar šo pasākumu Limbažu novadā tiek aizsākta jauna tradīcija – pulcēt brīvdabas lielkoncertos amatiermākslas kolektīvus no visas Latvijas. Šobrīd tiek plānots, ka tas notiks reizi divos gados, un nākamais pasākums varētu notikt 2018.gadā par godu Latvijas simtgadei.

Bērnu deju kolektīvu koncerts “Rakstu raksti” notiks horeogrāfes, Limbažu, Alojas un Salacgrīvas novada bērnu deju kolektīvu virsvadītājas Daces Adviljones virsvadībā. Tajā tiks izdejotas spēka zīmes un rakstu rakstos vīts dzīves ceļš cauri gadiem un laikam. Šajā koncertā piedalīsies Limbažu un Limbažu novada dejotāji vecumā no pirmsskolas līdz vidusskolas pēdējai klasei.

Deju lieluzveduma “Jel dod man bučiņ`!” mākslinieciskā vadītāja ir Dziesmu un deju svētku virsvadītāja un Limbažu deju apriņķa virsvadītāja horeogrāfe Taiga Ludborža. Deju stāstu veidos jaunas un skatītāju jau iecienītas dejas, kuras izdejos jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi. Dalībnieku vidū būs Limbažu pilsētas un novada kolektīvi, kā arī viesu kolektīvi no citām Latvijas pilsētām. Pasākumu vadīs aktieris un pasākuma režisors Juris Hiršs kopā ar aktrisi Zani Vaļicku.

Pirmo reizi vakara deju lieluzvedumā tiks izmantota vairāklīmeņu deju grīda astoņos laukumos ar kopējo platību vairāk nekā 1000 kvadrātmetri. Koncertu filmēs, un scenogrāfijā tiks izmantoti LED ekrāni. Uz pasākumiem pilsētas un novada iedzīvotājus un pilsētas viesus ielūdz Limbažu novada pašvaldība.