Ziņas

Sabiedrība

Nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā noslīdēs līdz mīnus 10 grādu atzīmei

Ja nedēļas sākumā gaisa temperatūra Latvijā būs virs 0 grādiem, nedēļas beigās gaidāms sals līdz mīnus 10 grādiem, turklāt sagaidāms, ka sals būs stabils, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sniega kārta, kas izveidojās pagājušās nedēļas izskaņā Latvijas austrumu rajonos, nenokusīs, taču jauna sniega kārta arī neveidosies. Šodien no rietumiem Latvijai pāri virzīsies nokrišņu mākoņi, tāpēc slapjš sniegs un lietus ir gaidāms rietumu rajonos un centrālajos rajonos, savukārt uz austrumiem mākoņi nevirzīsies, jo tos bloķēs spēcīgs anticiklons, kas atrodas virs Krievijas. Rietumu un centrālajos rajonos gaisa temperatūra līdz nedēļas vidum būs virs 0 grādiem, jūras piekrastē – plus 4, plus 5 grādi.

Sinoptiķi brīdina, ka šodien valsts vidienē ir gaidāma apledojuma veidošanās, tāpēc ceļi būs slideni.

Darba nedēļas izskaņā un nedēļas nogalē virs Latvijas pastiprināsies anticiklons, tāpēc nokrišņi nav gaidāmi, debesis skaidrosies un spīdēs saule. Anticiklons gan uz Latviju atnesīs arī aukstu gaisu – naktīs teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 5, mīnus 10 grādiem. Arī dienas laikā nebūs daudz siltāks – ap 0, mīnus 5 grādiem.

Sinoptiķi gan pagaidām neprognozē, cik ilgstošs šis sals būs. Gadījumā, ja virs Austrumeiropas saglabāsies anticiklona ietekme, sals pieturēsies, tomēr, ja pāri Skandināvijas pussalai no Atlantijas okeāna virzīsies aktīvi cikloni, vēji iegriezīsies no rietumu puses un reģionā atkal ieplūdīs siltākas gaisa masas, nesot atkusni un arī lietu.

LETA