Ziņas

Sabiedrība

Nedēļas nogalē daudz sīko negadījumu

Pagājušās nedēļas darba dienas vēsturiskā Cēsu rajona satiksmē bijušas visnotaļ mierīgas, taču nedēļas nogalē saskrējies pavairāk ceļu satiksmes negadījumu, par laimi, bez neviena cietušā. Lielais negadījumu skaits bez cietušajiem nedēļas nogalē, visticamāk, saistīts ar tā saucamā melnā ledus efektu uz asfalta.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) vecākās speciālistes Zanes Vaskānes sagatavotie pārskati par notikumiem reģiona satiksmē liecina, ka kopumā Vidzemē visā pagājušajā nedēļā bijis ap pussimts avāriju, no kurām 18 ceļu satiksmes negadījumi reģistrēti Cēsu iecirkņa apkalpojamajā teritorijā. Par mūspusē notikušu ceļu satiksmes negadījumu ar cietušām personām gan ziņots tikai vienu reizi. Pagājušajā pirmdienā, 12.oktobrī, Priekuļu pagastā, apļveida krustojumā uz autoceļa Valmiera – Cēsis – Drabeši, notikusi divu automašīnu sadursme. Nelaimīgais misēklis atgadījies pulksten 17.15 . Sākotnējā informācija liecina, ka automašīnas “Toyota” vadītāja nav ievērojusi ceļa zīmi “Dodiet ceļu”, rezultātā notikusi sadursme ar “Audi” markas automašīnu. Avārijas rezultātā cietusi pati “Toyota” vadītāja un pasažieris.

Priekuļu novadā bijusi arī avārija, kurā apgāzusies automašīna, taču cietis neviens nav. Trešdien, 14.oktobrī, Liepas pagastā uz autoceļa Liepa – Smiltene kāds vīrietis, vadot automašīnu “VW”, neticis galā ar transportlīdzekļa vadību un novirzījies no ceļa braucamās daļas, automašīna apgāzusies, un bojāts kā spēkrats, tā arī skartā caurteka. Par notikušo uzsākts administratīvais process.

Reibumā pie stūres visā Vidzemē nedēļas laikā pieķerti astoņi šoferi, mūspusē līdz šim ziņots tikai par vienu šādu gadījumu – nedēļas nogalē Cēsīs kāds “VW Polo” vadītājs izrādījies 2,32 promiļu alkohola reibumā. Tiesa, valsts līmenī pēdējo nedēļu laikā šī tēma saasinājusies. Ziņu aģentūra “LETA” otrdien vēstīja, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, atsaucoties uz pēdējiem traģiskajiem atgadījumiem un faktu, ka policija katru nedēļu aptur pat vairākus desmitus dzērājšoferu, sola gatavot bargākus sodus par šādu pārkāpumu.