Ziņas

Sports

Nedaudz florbola

Lai arī Latvijā visi florbola čempionāti uz nenoteiktu laiku apturēti, pasaulē zināmas aktivitātes notiek. Vismaz tiek pieņemti lēmumi par starptautisko spēļu norisi.

Rakstījām, ka februāra sākumā Valmierā paredzēts 2021. ga­da pasaules čempionāta sievietēm kvalifikācijas turnīrs, taču, ņemot vērā esošo situāciju, ir skaidrs, ka februārī vēl varētu būt spēkā ierobežojumi, nolemts turnīru pārcelt uz vasaru. Plā­nots, ka tas norisināsies no 1. līdz 5. jūnijam.

Kā zināms, Latvijas izlases pretinieces tajā būs Somijas, Vācijas, Krievijas, Nīderlandes un Beļģijas valstsvienības. Izspēles sistēma paredz viena apļa grupu turnīru, iekļūšana labāko trijniekā garantēs vietu pasaules čempionāta finālturnīrā, kas nākamā gada nogalē plānots Zviedrijā.

Vēl notikusi izloze U19 pasaules čempionāta finālturnī­ram florbolā junioriem, kas plānots aprīļa beigās Čehijas pilsētā Brno. Latvijas junioru izlase ielo­zēta A grupā kopā ar Slovākijas, Somijas un Čehijas izlasēm. B grupā spēlēs Zviedrija, Šveice, Dānija un Vācija.

Atgādināsim, ka iepriekšējā čempionātā, kas notika 2019.gadā, Latvija ierindojās 5.vietā aiz lielā četrinieka: Čehijas, Zviedrijas, Somijas un Šveices.
Informācija vēsta arī to, ka Latvijas Florbola savienība pagarinājusi līgumu ar Latvijas vīriešu izlases galveno treneri Arto Rīhimeki, kurš turpinās vadīt valstsvienību līdz 2022. ga­da beigām, kad ar finālturnīru Šveicē būs noslēdzies kārtējais pasaules čempionāta cikls.

Īstie florbola līdzjutēji droši vien jau pamanījuši, ka šajā laikā, kad Latvijā spēles nenotiek, ar “ Sportacentrs.com TV” starpniecību var sekot līdzi spēlēm pasaules spēcīgākajā naci­onālajā florbola čempionātā – Zviedrijas Superlīgā -, kā arī Somijas spēcīgākajā florbola līgā, kurā spēlē arī cēsnieks Morics Krūmiņš, pārstāvot komandu “Nokian KrP”.