Ziņas

Sabiedrība

NATO kaujas grupas karavīri dodas pārgājienā Gaiziņkalna dabas parkā

Aizvadītajā sestdienā, 25. novembrī, vairāk nekā 200 NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīru veica 12 kilometru garu pārgājienu Gaiziņkalna apkārtnē, kopīgi piedaloties fiziskās izturības treniņā, lai sekmētu kaujas grupas dalībvalstu sadarbību un saliedētību, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa. Pārgājiens notika no plkst.11.30 līdz 15.30, un tā laikā karavīri varēja iepazīt Gaiziņkalna dabas parka vērtības un skaistākās ainavas.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

Pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākā virsotne, un tā atrodas Madonas novada Bērzaunes pagastā. 2016. gada novembrī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģeodēzisti un kartogrāfi veica Gaiziņkalna augstuma mērīšanu un aprēķināšanu, konstatējot, ka virsotnes augstums ir 311.94 m virs jūras līmeņa.