Ziņas

Kriminālziņas

Narkotikas un uzturpiedziņa

Cēsu rajona tiesa publicējusi anonimizētos nolēmumus, uz kuriem balstoties, var spriest, kādi ir raksturīgākie pārkāpumi, ar kuriem saskaras tiesībsargājošās iestādes.

Lasot nolēmumus, pārliecināmies, ka zādzības nelielos apmēros notiek regulāri un, tā vien šķiet, kļūst par nelāgu paradumu īpaši tiem, kurus dīda alkohols. Kamēr vieni no veikalu plauktiem piesavinās odekolonu, citi lūko pēc izsmalcinātākas mantas. Tā Priekuļu novada Liepas pagasta veikalā “Liepas muiža” kāds kungs dzērumā piesavinājies divas viskija pudeles, katru 23,99 eiro vērtībā, un, ja reiz tiesa piespriedusi tādu bargāku sodu, jāsecina, ka šī nav pirmā reize, kad kungs bijis likumam nepaklausīgs.

Tāpat likuma robežu pārkāpis kāds mārsnēnietis, kura nelikumīgā darbība atklāta, policijai veicot izmeklēšanas eksperimentu. Šajā gadījumā lietā iesaistītas vairākas personas, jo marihuānu, tautā saukto zālīti, vīrietis iegādājies Rīgā, to atvedis līdz mājām un iegūto mantu sadalījis vairākās paciņās. Daļu no narkotiskajām vielām turējis mājā, tomēr lielāko daudzumu paslēpis no mājas netālajā mežā. Acīmredzot, ja ir piedāvājums, tad jābūt arī pieprasījumam, un kā nu ne! Par noteiktu summu vīrietis zālīti tirgojis te Mārsnēnos, te Priekuļos, Dārza ielā 12. Tā kā viens no pircējiem bijis speciālās izmeklēšanas policijas darbinieks, notveršanas operācija izdevusies veiksmīgi un narkotirgonis saukts pie atbildības.

Kamēr vieni tiecas pēc asām izjūtām, staigājot pa krimināllikuma šauro asmeni, tiesai nākas izskatīt arī civillietas un administratīvās lietas. Tā marta mēnesī Cēsu rajona tiesa izskatījusi 12 civillietas, no kurām septiņas bijušas par uzturlīdzekļu piedziņu, trīs par parāda piedziņu, kur parādu procenti uzrūguši kā zemes ceļi pavasarī. Kā nākamās ierindojas naudas piedziņas un maksātnespējas lietas.

Amizanti un tomēr nepatīkami izgājis kādai ģimenei, kura dzīvoklī nākotnes un laimes vārdā ielaidusi meitas draugu. Meitai ar draugu piedzimis mazulis, taču drīz vien attiecību sākotnējā kvēle izplēnējusi. Lai arī dzīvokļa īpašnieki lūguši meitas draugam mājokli atstāt un doties laimi pameklēt citur, viņš aicinājumus ignorējis un dzīvojis uz viņu rēķina, turpinot aizņemt vienu istabu, par to nemaksājot ne centa. Pacietības vadzis lūzis, un nu dzīvojamās platības saimnieki vērsušies tiesā.

Tiesā vērsusies arī Līgatnes novada pašvaldība, kas lūgusi Cēsu rajona tiesu apmierināt viņu prasību par kādas ģimenes izlikšanu no pašvaldībai piederošā īres dzīvokļa. Ģimene (vīrs, sieva un nepilngadīgs bērns) dzīvokli uz līguma pamata īrējis līdz 2015. gadam, taču, līgumam beidzoties, pašvaldība lēmusi to vairs nepagarināt. Neskatoties uz it kā izbeigtajām saistībām, ģimene turpinājusi dzīvot dzīvoklī, slīgusi lielākos parādos par mitekli, līdz Līgatnes pašvaldība vērsusies tiesā. Izskatot motīva daļu, atklājās, ka vīrietis sūdzējies par sliktu veselību, tādēļ neesot bijis spējīgs pelnīt, savukārt sieva esot bezdarbniece. Abi lūguši tiesu būt pretimnākošai un neizlikt no dzīvokļa, solījušies atrast līdzekļus, lai segtu īres parādus, taču tiesa lēmusi par labu pašvaldībai un ģimeni no dzīvokļa izlika.

Martā tiesa izskatījusi vairākas administratīvo pārkāpumu lietas. Vairums saistītas par braukšanu dzērumā vai automašīnas vadīšanu bez tiesībām, taču Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Aleksandrs Suškins noformējis arī administratīvā pārkāpuma protokolu par to, ka kāds pilsonis pēc oficiālas pavēstes par ierašanos uz militārajām mācībām neizpildīja pienākumus un bez attaisnojoša iemesla neieradās uz rezerves karavīru militārajām mācībām Sauszemes spēku kājnieku brigādē Ādažu garnizonā. Secinājums viens, ja reiz esi devis zvērestu un solījis sargāt Latvijas valsti, tad apņemšanās arī jāpilda.