Ziņas

Sports

Nakts turnīrs volejbolā

Priekuļu pagasta sporta dzīves vadītājam Jānim Mičulim allaž padomā kādas netradicionālas aktivitātes, bieži par pamatu ņemot visiem tik zināmās komandu sporta spēles. Iepriekšējos gados rīkoti 12 stundu nakts turnīri basketbolā, florbolā, futbolā.

„Pirmajā reizē parasti atsaucība ir liela, bet nākamreiz jau dalībnieku skaits noplok. It īpaši tas attiecas uz pieaugušajiem spēlētājiem. Jaunieši jau gatavi nākt, bet gribas iekustināt arī viņu vecākus. Tāpēc nākas mainīt sporta veidus,” stāsta J.Mičulis.

Šoreiz godā tika celts volejbols un pretiniekos aicināti sensenie sāncenši – Raunas spēlētāji. Ikvienā turnīrā Raunas un Priekuļu duelis volejbolā ir īpašs, jo tā ir cīņa uz visu banku. Spēle sākās pēc septiņiem vakarā un ilga līdz septiņiem rītā. Vienā laukumā tikās pieaugušie, otrā – jaunieši. Lielākas iespējas variēt ar sastāviem bija jauniešiem, jo Priekuļu komandā bija 18 spēlētāju, bet Raunai – 12.

„Viņiem lielākās problēmas bija sagaidīt savu maiņu, lai tiktu laukumā, nedaudz cita aina bija pieaugušo laukumā, kur spēlētāju mazāk. Rauna bija atbraukusi ar desmit spēlētājiem, Priekuļu rindās bija 12, bet ne jau visi izturēja līdz galam. Tas bija pamatīgs pārbaudījums gan kājām, gan rokām, kas dažam pamatīgi dabūja trūkties,” stāstīja sacensību rīkotājs.

Netika spēlēts uz uzvarētiem setiem, bet uz izcīnītiem punktiem, kas labi ļāva sekot līdzi norisēm laukumos. Abos visas nakts garumā risinājās līdzvērtīga cīņa, ja vienai no komandām izdevās atrāviens, pretinieks spēja iedzīt un izvirzīties vadībā. Tas palīdzēja līdz beigām saglabāt intrigu, jo gadījumā, ja kāda atrautos nesasniedzamā attālumā, interese zustu. Fināla svilpei skanot, abos laukumos tika fiksēta priekuliešu uzvara. Ja pieaugušo laukumā punktu starpība bija jūtama – 750:727, jauniešu konkurencē visu izšķīra viens punkts, jo mājnieki uzvarēja ar 1129:1128. Ja vēl piecas minūtes ilgāk, kas zina, kā mačs būtu noslēdzies.

„Tagad uzklausīšu iespaidus, vērtējumus, tad varēs domāt, vai arī nākamgad spēlēsim volejbolu, vai būs jādomā kas cits. Priecē jauniešu aktivitāte, varbūt šis pasākums viņus aizvedīs pa volejbola, nevis pa alus ceļu,” piebilda J. Mičulis.

Vēl kāds paziņojums rajona volejbola aktīvistiem. 9.janvārī plkst. 19 Priekuļu vidusskolas sporta zālē notiks komandu pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu rajona volejbola čempionāta norisi. Tuvāka informācija pa tālruni 26387244.