Ziņas

Sabiedrība

Nakts skrējiena “Rīga-Valmiera” laikā saziedoti gandrīz 2700 eiro

Līdz nakts skrējiena “Rīga-Valmiera” sacensību dienai mazajam valmierietim Jēkabam, lai viņš varētu turpināt delfīnterapijas nodarbības Minskā, attīstīt runas spēju un sīkās motorikas kustības, kopā tika saziedot 1579 eiro, taču “Ziedot.lv” sagādātajā ziedojumu kastītē sacensībās gan dalībnieki, gan līdzjutēji, gan arī brīvprātīgie saziedoja vēl apmēram 1100 eiro, līdz ar to kopējā summa ir gandrīz 2700 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja Ultra garo skrējienu un taku skriešanas asociācijas pārstāvis Imants Antužāns, šo ceturtdien, 7.aprīlī, bērnu rehabilitācijas centrā “Poga”, Indrānu ielā 13, plkst.18 notiks pēcsacensību preses konference, kurā organizatori paziņos galīgos labdarības akcijas rezultātus, pasniegs simbolisku dāvanu karti “Ziedot.lv” pārstāvei un Jēkaba mammai.

“Ceram arī šajā pasākumā papildināt ziedojumu kastītes saturu. Tajā piedalīsies arī Jēkabs ar mammu. Būs atskats uz sacensībām – līderu emocijas, ziedotāju stāsti, brīvprātīgo skats no malas,” atklāja Antužāns.

Kā ziņots, 107 kilometrus garajai skrējiensoļojuma distancei kopumā bija reģistrējusies 106 dalībnieki.

Vīriešu konkurencē pirmais finišējis Kļaviņš, otrais Jānis Vītiņš, bet trešais Jānis Actiņš. Vīriešu konkurencē pirmais dalībnieks finišā tika sagaidīts plkst.8.26. Savukārt starp sievietēm godalgoto pirmo vietu ieņem Vāce, kura finišēja plkst.11.02, otro vietu ieguvusi Dace Veipa, bet trešo Līga Līce.

Maratona starts notika Rīgā pie Brīvības pieminekļa pusnaktī. Finišējušie dalībnieki tika sagaidīti visas dienas garumā Valmierā pie Svētā Sīmaņa baznīcas.

Skrējiensoļojums “Rīga-Valmiera” ir Latvijas čempionāta ultragarajos posmos pirmais posms, kā arī “Kefīra kausa 2016” pirmais posms. Ultramaratona dalībnieki un ikviens skrējiensoļojuma atbalstītājs ziedo mazajam valmierietim Jēkabam, lai viņš varētu turpināt delfīnterapijas nodarbības Minskā, attīstīt runas spēju un sīkās motorikas kustības. Labdarības ultramaratonu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, fonds “Ziedot.lv”, Latvijas Vieglatlētikas savienība, kā arī sacensību sponsori.