Ziņas

Sports

Nakts kontrolpunktu vilinājums

Starts tuvojas. Komandas "OK Meridiāns BB" dalībnieki Sandis Burtnieks (no kreisās) un Jānis Brakšs gatavojas distancei, noslēgumā viņi kļuva par absolūtajiem uzvarētājiem.Foto: no albuma

Kādas tik Latvijā nav naktis – muzeju, zinātnieku, bibliotēku un vēl, un vēl. Šim skaitam jau otro gadu piepulcējusies Vislatvijas orientēšanās nakts, kas aizvadītās piektdienas vakarā notika Eiropas Sporta nedēļas ietvaros, pulcējot vairāk nekā 1600 dalībnieku.

Vislatvijas orientēšanās nakts norisinājās astoņās Latvijas vietās: Talsos, Vecumniekos, Lie­pājā, Limbažos, Olainē, Salaspilī, Cēsīs un Rīgā. Dalībnieki startēja astoņos vakarā, un trīs stundās viņiem bija jāatrod noteiktais kontrolpunktu skaits. Izrādījās, dažās pilsētās, tostarp Cēsīs, kontrolpunktu plānotāji nebija pienācīgi novērtējuši dalībnieku spējas naktī orientēties un atrast pavisam mazās kontrolpunktu plāksnītes, tāpēc vairākas komandas pamanījās savākt visus punktus, tad uzvarētājus noteica īsākais distancē pavadītais laiks.

Pērn orientēšanās naktī startēja vien ap 700 cilvēku, šogad atsaucība bija lielāka un lielākais ieguvums, jo daudzi sporta veidu izmēģināja pirmo reizi. Daži uz pasākumu devās, lai cīnītos par god­algotām vietām, taču daudziem tā bija vienkārši iespēja atpūsties un pavadīt laiku ar draugiem un ģimeni.

Cēsīs orientēšanās nakts startēja tūlīt pēc seriāla “Cēsu apļi”, daži pamanījās piedalīties abos pasākumos. Kontrolpunktu meklēšanā Cēsīs iesaistījās vairāk nekā 50 komandu.
Par absolūtajiem uzvarētājiem Cēsīs tika kronēta komanda “OK Meridiāns BB” (Jānis Brakšs, Sandis Burtnieks), kuriem arī uzvara “Open” klasē. Vēl šajā klasē otrajā vietā komanda “Gliemeža pēdējais izrāviens” (Anda Grāpēna, Jānis Riža), bet trešie – komanda “OV”.

Veterānu grupā uzvarēja “S2” (Gatis Skrastiņš, Modrīte Skras­tiņa), otrajā vietā “Amatciems” (Viesturs Ziediņš, Jānis Vīksne).
Ģimeņu grupā pirmie “Nakts Lāči” (Alberts Lācis, Zane Lāce, Emīls Lācis), otrie – “Kāpēc ne!” (Raimonds Rebinovs, Edvards Rebinovs), trešie – “Gaismas maģija” (Mikus Herbsts, Markuss Herbsts, Ričards Kopļarovs, Stella Herbsta).
WO grupā uzvarēja “Mammas brīvsolī” (Kintija Āboliņa, Ināra Āboliņa, Zanda Cīrule).