Ziņas

Sabiedrība

Naktī uz sestdienu Smiltenes novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 28.septembra plkst. 6.30 līdz 1.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 18 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēka dzēšanu un astoņus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Naktī uz sestdienu plkst. 1.24 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Brantu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu saimniecības koka guļbūves ēka 150m² platībā. Plkst. 5.25 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 21.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirtī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg pirts 50m² platībā. Plkst. 00.09 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Tirgus ielā Sedā neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 5m² platībā, Smiltenes novada Launkalnes pagastā gruzdēja vieglās automašīnas motortelpa 0,3m² platībā, Cēsu novada Vaives pagastā dega koks 3m² platībā, Valkas novada Ērģemes pagastā dega pirts 25m² platībā, Varoņu ielā Valkā dega sadzīves atkritumi 2m² platībā, Gulbenes novada Līgo pagastā kūtī pie plīts dega malka un sadzīves mantas 7m² platībā, bet Salacgrīvas novada Ainažos dega vieglā automašīna 6m² platībā.

Piektdien Madonas novada Liezēres pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma piecus izsaukumus, kur sakārtoja ceļa braucamo daļu, atbrīvojot to no nolūzušiem kokiem.

Visā Latvijā brīvdienās VUGD saņēma 85 izsaukumus, no kuriem 40 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 31 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.