Ziņas

Sabiedrība

Naktī sasniegti jauni minimālās gaisa temperatūras rekordi

Aizvadītajā naktī Ainažos un Limbažu novada Skultē sasniegti jauni minimālās gaisa temperatūras rekordi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Naktī gaisa temperatūra Ainažos pazeminājās līdz 6,2 grādiem, bet Skultē – līdz 6,5 grādiem, kas ir jauni 15.jūlija minimālās temperatūras rekordi šajās novērojumu stacijās.

Šonedēļ kopumā gaidāms mēreni silts laiks, bieži arī lietus. Karstums, visticamāk, neatgriezīsies arī nākamnedēļ – gaisa temperatūra biežāk pieturēsies pat nedaudz zem normas, reti tā būs augstāka par normu.

Kā ziņots, kopumā jūlija pirmās desmit dienas bijušas siltākas par normu un pārspēti vairāki maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Vidējā gaisa temperatūra jūlija sākumā bijusi plus 17,8 grādi, kas ir par 1,3 grādiem virs normas. Dekādes sākumā tika pārspēti daudzi diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi – 3.jūlijā jauni gaisa temperatūras rekordi tika uzstādīti desmit novērojumu stacijās, 4.jūlijā – sešās novērojumu stacijās, bet 5.jūlijā – vienā novērojumu stacijā.