Ziņas

Sabiedrība

Nākamnedēļ plāno atjaunot satiksmi uz reģionālā autoceļa Koknese-Ērgļi

Nākamnedēļ plāno atjaunot satiksmi uz reģionālās nozīmes valsts autoceļa Koknese-Ērgļi (P79) posmā pie Ērgļiem, kur 3.janvārī izveidojās noslīdenis un tamdēļ satiksme tika slēgta, informēja VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji. Satiksme tiks atjaunota pa vienu joslu. Lai to panāktu, ir rasts pagaidu risinājums – tiks veidots uzbērums, lai paplašinātu autoceļu uz meža pusi, savukārt upes pusē tiks uzstādītas barjeras, lai norobežotu to ceļa daļu, kura ir potenciāli bīstama.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) šodien apmeklēja bojāto autoceļa Koknese-Ērgļi posmu, kur tikās ar LVC un VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) vadību un apsekoja tur notiekošos būvdarbus. “Atbildīgie dienesti ir reaģējuši operatīvi un, tiklīdz laika apstākļi to ļāva, ir sākti darbi, lai atjaunotu satiksmi, kas patlaban ir primārais uzdevums,” norādīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka laika apstākļu dēļ situācija ar grants autoceļiem pagājušajā nedēļā visā valstī bija un arī vietām vēl paliek sarežģīta.

Ministrs atzina, ka vietējo autoceļu sakārtošanai ilgus gadus netika atvēlēti līdzekļi, kā rezultātā Latvijā ir ļoti liels grants autoceļu īpatsvars. Tieši tāpēc nākamajos trīs gados ir ieplānots papildu finansējums no valsts budžeta, lai sāktu grants autoceļu remontdarbus. Šogad tiks savesti kārtībā 400 kilometri vietējās nozīmes autoceļu ar grants segumu.

Lai veiktu kapitālos remontdarbus un atjaunotu satiksmi pa abām joslām, LVC jau pašlaik ir norīkojusi atbildīgo projekta vadītāju un gatavo iepirkumu projektēšanai. Pēc projekta izstrādes tiks izsludināts iepirkums būvniecībai. Būvniecība un autoceļa posma atjaunošana visticamāk notiks 2019.gadā.

Vizītes ietvaros ministrs un atbildīgās amatpersonas apsekoja arī reģionālās nozīmes autoceļu Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs (P33) un vietējās nozīmes autoceļu Lautere-Jumurda (V839).

Kā ziņots, reģionālais autoceļš Koknese – Ērgļi (P79) pie Augustkalna mājām, trīs kilometrus no Ērgļiem, ir slēgts satiksmei kopš 3.janvāra. Apkārtējā grunts līdzās ceļam ir pārmitrināta, Ogres upes pusē ir noticis grunts noslīdējums, bet no līdzās esošā avota līdzās ceļam ūdens sūcas zemē, gruntsūdens līmenis ir augsts un ietekmē ceļā klātnes stāvokli. Slēgto posmu var apbraukt caur Sidrabiņiem un Sausnēju pa autoceļiem Vestiena-Indrāni-Liepkalne-Ogreslīči (V885) un Pļaviņas-Ērgļi (P78).