Ziņas

Sabiedrība

Nākamnedēļ parakstīs līgumu par peldbaseina būvniecību Valmierā

Pirmdien, 2.novembrī, plkst.15 Valmieras pilsētas pašvaldībā tiks parakstīts līgums starp Valmieras pilsētas pašvaldību un SIA “Arčers” par peldbaseina būvniecības darbu īstenošanu Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, pasākumā piedalīsies pārstāvji no Valmieras pilsētas pašvaldības, Vidzemes Olimpiskā centra, SIA “Arčers” un Valmieras Bērnu sporta skolas.

Kā ziņots, Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un Peldēšanas federācija atzītu sasniegtos rezultātus, aģentūru LETA informēja SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons.

Peldbaseina plānotais garums ir 25 metri (m). Tam būs astoņi celiņi, baseina dziļums no 1,2 līdz 2,3 m. Tiek plānots izveidot arī divus mazāka izmēra bērnu baseinus dziļumā līdz 0,9 m, tribīnes, kurās sportistiem līdzi just varēs 300 skatītāju, rehabilitācijas zonu ar baseiniem, vannām, pirtīm un terapijas kabinetiem, sauso treniņu zonu, 300 vietu ģērbtuves, medicīnas kabinetus, kā arī telpas tehniskajām vajadzībām .

Vidzemes Olimpiskā centra teritorijā plānots būvēt arī BMX slēgto trasi. Pagaidām tehniskā projekta izstrādes stadijā vēl notiek tādu trases izbūves risinājumu meklēšana, kas atbilstu finansējuma iespējām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, atklātā konkursa nolikums par baseina, stāvlaukuma un BMX trases izbūvi tika izsludināts 2014.gada 12.augustā. Iepirkuma procesā viens no pretendentiem iesniedza sūdzību par konkursa nolikumu, kas vēlāk no Iepirkumu uzraudzības biroja puses tika atzīts par nepamatotu. 2015.gada februārī tika pieņemts lēmums par atklātā konkursa 2.daļas – stāvlaukuma izbūve – uzvarētāju pasludināt SIA “Arčers” (no četriem pretendentiem). Līgums tika noslēgts maijā par 826 584 eiro (t.sk. PVN), un stāvlaukuma izveides darbi ir sākti.

Savukārt 1.kārtas – baseina izbūve – piecu pretendentu izvērtēšana un konsultācijas turpinājās. Lēmums par uzvarētāju tika pieņemts 2015.gada 27.augustā, taču 7.septembrī viens no pretendentiem iesniedza sūdzību, apstrīdot atklātā konkursa rezultātu.

Kopumā baseina būvniecības projekta īstenošanas process ir sākts, ir aizsākti 2.kārtas – stāvlaukuma izbūves – būvniecības darbi. Baseina būvniecībai 2015.gadā ir piešķirts valsts finansējums 2,5 miljonu apmērā, nākamgad Valmieras pilsētas pašvaldībai jānodrošina līdzvērtīgs finansējums.