Ziņas

Sabiedrība

Nākamnedēļ atklās Valmieras tehnikuma jauno ēku

Piektdien, 13.novembrī, plkst.13 Valmierā, Vadu ielā 3, notiks profesionālās izglītības kompetenču centra “Valmieras tehnikums” renovētās un jaunuzceltās ēkas atklāšanas svinīgais pasākums, aģentūru LETA informēja Valmieras tehnikuma izglītības metodiķe Mairita Šperliņa-Priedīte.

Piedalīties atklāšanas pasākumā un uzrunāt klātesošos viesus ir aicināts Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), kā arī daudzi citi projekta īstenošanā iesaistītie.

Šobrīd aktīvi norit pēdējie darbi un pārcelšanās uz jauno skolas ēku, lai jau 16.novembrī Valmieras tehnikuma audzēkņi mācības sāktu jaunajās profesionālās izglītības kompetences centra telpās Vadu ielā 3. Plānots, ka jaunās, labiekārtotās mācību telpas un modernās laboratorijas piesaistīs jauniešus gan no Vidzemes, gan citiem Latvijas novadiem, ievērojami uzlabos mācību procesa kvalitāti, kā arī cels profesionālās izglītības prestižu sabiedrībā.

Valmieras tehnikuma rekonstrukcijas un būvniecības darbi tika īstenoti projekta “Infrastruktūras izveidošana, uzlabošana un mācību aprīkojuma modernizācija Valmieras Profesionālās vidusskolas izglītības programmu īstenošanai” laikā, paredzot būtiski uzlabot prioritāro profesionālās izglītības programmu “Pārtikas produktu tehnoloģija”, “Viesnīcu pakalpojumi”, “Ēdināšanas pakalpojumi” un “Mehatronika” kvalitatīvu īstenošanu.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts līdzekļu ieguldījumu 12 068 511 eiro apmērā (ERAF finansējums 10 378 919 eiro (86%) un nacionālais līdzfinansējums 1 689 592 eiro (14%)) izglītības iestāde pārtapusi modernā, mūsdienīgā Vidzemes profesionālās izglītības centrā. Direktors Ēriks Spuriņš uzsver, ka ir sperts milzīgs solis profesionālās izglītības attīstībā.

Šobrīd Valmieras tehnikums ir viena no lielākajām profesionālajām izglītības iestādēm Vidzemes reģionā. 2015.gada 1.septembrī mācības Valmieras tehnikumā sāka 704 audzēkņi 12 dažādās specialitātēs Valmierā un sešās specialitātēs teritoriālajā struktūrvienībā Rankā.