Ziņas

Kriminālziņas

Nākamā gada sākumā Valkas rajona tiesa turpinās skatīt lietu par cilvēktirdzniecību

Nākamā gada 16.janvārī Valkas rajona tiesa turpinās izskatīt krimināllietu par cilvēku tirdzniecību, kas izdarīta organizētā grupā, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāves Nataļja Oskina. Šonedēļ notikušajā tiesas sēdē tika uzklausītas divas liecības, tostarp viena no cietušajiem, taču trešā lieciniece, arī noziegumā cietusī, nebija ieradusies. Nākamā gada sākumā paredzētajā sēdē tiks turpināta liecību uzklausīšana.

LETA jau 2015.gada vēstīja, ka pie kriminālatbildības sauktas piecas personas, kuras savā paziņu lokā vervēja sievietes un nosūtīja uz ārzemēm fiktīvu laulību noslēgšanai ar trešo valstu pilsoņiem nolūkā nodrošināt šiem pilsoņiem tiesības likumīgi iegūt tiesības uzturēties Eiropas Savienībā.

Pie atbildības tika saukti četri Latvijas pilsoņi un viens pakistānietis.

Tagad lieta ir izdalīta, informēja Oskina. Valkā tiek tiesāti četri latvieši, savukārt par lietas attīstību procesā pret Pakistānas pilsoni Oskina nevarēja informēt.

Jau ziņots, ka divām personām apsūdzība izvirzīta pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas un 193.panta otrās daļas, bet trijām – pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas. Par cilvēku tirdzniecību, ja tā apdraudējusi cietušā dzīvību vai izraisījusi smagas sekas vai ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību vai pret mazgadīgo, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.