Ziņas

Sabiedrība

„Nāc un Dari” piedāvā sadarbību pašvaldību bezdarbniekiem

Alūksnes rajona padomē ir saņemts piedāvājums no organizācijas „Nāc un Dari”. Šīs organizācijas sabiedrisko attiecību menedžere Iveta Mazūre (Saksone) raksta, ka šobrīd notiek dažādas pārmaiņas, bet iedzīvotāju vajadzības paliek. Tāpēc organizācija „Nāc un Dari”, negaidot kādus mistiskos „mierīgos laikus”, piedāvā konstruktīvu sadarbību pašvaldību bezdarbniekiem ar uzņēmējiem, pakalpojumiem.

Iveta Mazūre (Saksone): „Mēs ikviens dzīvojam kādā no Latvijas pašvaldībām un zinām, ka tā ir pirmā un pēdējā instance, pie kuras vēršas tās iedzīvotāji ar savām vajadzībām. It īpaši pašreizējā ekonomiskajā situācijā. Bet arī pašvaldības budžeta resursi ir ierobežoti. Tāpēc ir apsveicama ikviena iniciatīva un sadarbība, kas aktivizē vēl citus resursus, savstarpēji uzlabojot kā iedzīvotāju, tā biznesa situāciju pašvaldībā.

Šī gada maijā ir nodibināta organizācija „Nāc un Dari”. Tās mērķis ir atvieglot bezdarbnieku finansiālo situāciju dažādās dzīves jomās un vienlaicīgi rast iespēju attīstīties arī uzņēmējiem. Tas nozīmē palīdzēt bezdarbniekiem, nevis iedodot rokās naudu, bet piesaistot pēc iespējas dažādāku jomu sadarbības partneru, kas cilvēkiem savus pakalpojumus var sniegt ar atlaidēm. Tādejādi bezdarbniekiem rodas iespēja samazināt savus ikmēneša tēriņus kā par primāri nepieciešamām precēm un pakalpojumiem, tā par izklaidēm, bet uzņēmumi piesaista klientus arī ar zemākiem ienākumiem.

„Nāc un Dari” mērķis ir piesaistīt gan privātos, gan publiskos partnerus, nodrošinot bezdarbniekiem atlaides lielveikalos, aptiekās, sabiedriskajā transportā, frizētavās, kino, teātrī u.c. Aicinām arī Jūsu pašvaldības uzņēmumus kļūt par partneriem un pieteikties „Nāc un Dari”: Maksims Vlasenko, mob.tālr. 27820000, e-pasts maksims@nacundari.lv. Jau šobrīd šajā sociāli ekonomiskajā lojalitātes programmā ir iesaistījušies vairāki Latvijas un starptautiskie uzņēmumi, novērtējot abpusējo izdevīgumu: lojālu pircēju ieguvi, korporatīvā tēla veidošanu u.c. Piemēram, Rīgas Zooloģiskais dārzs, pirmais „Iespēju kartes” partneris, bezdarbniekiem dod iespēju iegādāties ieejas biļetes ar 50 procentu atlaidi, būvniecības nams „Kurši” piedāvā 12 procentu atlaidi, „Ģimenes aptieka” – atlaides noteiktām preču grupām, Gaujas Nacionālais parks piedāvā 50 procentu atlaidi ieejas biļetēm, SIA „Annels” – 15 procentu atlaidi rotaļu laukuma apmeklējumam. Ir arī citi piedāvājumi, ko var aplūkot mājas lapā www.nacundari.lv.

Lai gūtu iespēju saņemt šos pakalpojumus, visiem Latvijas bezdarbniekiem jāaizpilda anketa – portālā www.nacundari.lv vai Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs. Pēc tam pa pastu bezdarbnieki saņem „Iespēju karti”. 9. maijā sākās pirmo 1200 karšu izsniegšana.

Pats galvenais ir ļaut satikties pakalpojuma ņēmējam – bezdarbniekam ar pakalpojuma sniedzēju. Te pašvaldības loma ir nepārvērtējama. It īpaši būtiska ir informācijas izplatība tajās pašvaldībās, kurās ir NVA filiāles. Kopā mums noteikti izdosies! Ar cieņu un uz sadarbību!”