Ziņas

Redzeslokā

Nāc aizstāvēt Cēsis sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”

Godinot Cēsu 811. jubileju, 23. jūlijā notiks projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Cēsu posms. Vienības laukumā no plkst. 11.30 līdz 14.30 ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis varēs uzspiest svaru stieni uz reižu skaitu par Cēsu pilsētu.

Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Sacensību dalībnieku galvenais uzdevums ir neļaut svaru stienim apstāties. Svaru stieni varēs spiest kā liels, tā mazs pilsētas atbalstītājs. Arī uzspiestā 1 reize var būt izšķiroša pilsētu vērtējumā. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm būs jāuzveic 20 kg smags svaru stienis, bet vīru konkurencē – 50 kg. Dalībnieku kopā paveiktais veidos pilsētas rezultātu.

Cēsīs jau ceturto gadu notiks sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Pagājušajā gadā Cēsis 24 pilsētu konkurencē ierindojās 13. vietā ar kopā uzspiestajiem 158 580 kg. Lai gan visus šos gadus spēcīgākās pilsētas godā ir bijusi Valmiera, Cēsis vēl joprojām var lepoties ar Artūru Zaikovski, kurš 2014. gadā 20 kg svaru stieni uzspieda 1 000 reizes. Šis vēl joprojām ir labākais jauniešu rekords projekta vēsturē.

Katru gadu tiek noteikti spēkā izturīgākie dalībnieki. Pēc trīs sacensību posmiem patlaban spēkā izturīgākā ir Svetlana Svjatnaja, kura Rīgas posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 330 reizes. Jauniešu grupā līdz 18 gadiem spēcīgākais ir Kalvis Daukste, kurš Jēkabpils posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 335 reizes. Šobrīd labākais vīru rezultāts pieder Jefimijam Klementjevam, kurš Rīgas posmā 50 kg smago svaru stieni uzspieda 222 reizes.

Šogad sacensībās piedalīsies aptuveni 15 pilsētas, no tām jau trīs pilsētas ir uzrādījušas savu rezultātu. Patlaban 1. vietā ir Jēkabpils ar rezultātu 223 740 kg, 2. vietā Saulkrasti ar uzspiestiem 126 940 kg un 3. vietā ir Rīga ar pievarētiem 122 210 kg. Pirms Cēsu posma savu spēku atklās Līvāni 22. jūlijā, drīz pēc Cēsīm uz starta izies Gulbene 28. jūlijā un Dagda 30. jūlijā.

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Cēsu posmu atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Ghetto Games, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.
Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un gaidāmajiem pilsētu posmiem būs pieejami „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” mājas lapā www.specigakapilseta.lv. Sekot līdzi jaunumiem var arī Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā http://www.powerliftings.lv/ un Facebook.com lapā.