Ziņas

Sabiedrība

Mūzikas izcilība un Cēsis

No starptautiskā festivāla "Čello Cēsis". Vidzemes koncertzāles rīkots, nu jau par vēsturisku kļuvis 11. septembra koncerts ar orķestra "Sinfonietta Rīga", Latvijas čella zvaigžņu un viesa no Somijas - Marko Ilonena (centrā) piedalīšanos. Ar šo notikumu Latvijas koncertu dzīvē Vidzemes koncertzāle pretendē uz "Lielās mūzikas balvas 2015" iegūšanu nominācijā "Gada koncerts".Foto: no Vidzemes koncertzāles albuma

Vēl pirms gadiem trim tas nebija iedomājams, bet tagad Cēsis jau atkārtoti konkurē ar galvaspilsētu augstas raudzes muzikālu notikumu rīkošanā. Vidzemes koncertzāle “Cēsis” par veikumu 2015. gadā ir starp “Lielās mūzikas balvas” pretendentiem. Nominācijā “Gada jaunais mākslinieks” uz balvu pretendē dziedātāja Annija Putniņa, kura Cēsīs uzstājās vecgada koncertā “Mūziklu zelta melodijas”. Uz balvu “Par izcilu sniegumu” pretendē orķestris “Sinfonietta Rīga” par koncertiem gada garumā, vokāliste Elīna Šimkus par sniegumu Cēsīs 3. oktobra koncertā un dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš ar solo koncertu Cēsīs vēl tikai viesosies.

Nominācijā “Par izcilu interpretāciju” izvirzīti Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, pianists Reinis Zariņš un duets – basbaritons Egils Siliņš, pianists Māris Skuja. Visi šie mākslinieki Vidzemes koncertzālē klausītājiem uzstājušies vairākkārt. Koncerts “Egils Siliņš un latviešu klasika” Cēsīs 25. oktobrī, pianista R. Zariņa uzstāšanās Cēsīs 14.martā ciklā “Klaviermūzikas meistari” guvušas žūrijas lielāko ievērību.

Pati Vidzemes koncertzāle “Cēsis” ar oriģināli veidotu koncertu otro reizi izvirzīta nominācijā “Gada koncerts”. Pirmo reizi tas bija koncertzāles Atklāšanas koncerts, šoreiz tas ir no otrās sezonas atklāšanas koncertu sērijas “Čella zvaigznes un “Sinfonietta Rīga””, kas notika 11. septembrī. Cēsnieku, koncertu rīkotāju, sāncenši šajā nominācijā ir Valsts akadēmiskais koris “Latvija” ar savu koncertu Rīgā un “Latvijas koncerti” ar Radio kora sarīkoto koncertu Rēzeknē.

Vidzemniekiem tagad der ielāgot, ka “Lielās mūzikas balvas 2015” publikas simpātijas balvas ieguvēju noteiks balsojums portālā “Delfi”. Tas sācies un ritēs līdz 26.februārim. “Lielā mūzikas balva” ir Latvijas valsts apbalvojums, kuru pasniegs 22. gadu. Balvu izveidoja 1993. gadā pēc kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas. Kopš tā laika Kultūras ministrija šādi atzīmē augstākos sasniegumus valsts mūzikas dzīvē.

Balvas pasniegs 1. martā. Šo notikumu tiešraidē no Operas un baleta teātra varēs redzēt Latvijas Televīzijā un dzirdēt “Radio Klasika”. Aizvadītais gads bijis bagāts, mūziķu sniegums – spožs. “Liels gandarījums, ka no gada laikā vairākiem simtiem koncertu nominēts arī “Čello Cēsis”. Tas liecina, ka klausītājiem Vidzemē piedāvājam labāko. Cēsu koncertzālē uzstājušies izcili mākslinieki,” teic Vidzemes koncertzāles programmu direktore Inese Zagorska. Viņa ir starp tiem septiņiem žūrijas locekļiem, kuri īsi pirms balvu paziņošanas ceremonijas veiks aizklāto balsojumu. Žūrijas locekļi ieņems vietas zālē, arī paši nezinot, kuri no izvirzītajiem pretendentiem balvas saņems.