Ziņas

Sabiedrība

Muzeju nakts: “Durvis. Kods: CĒSIS 810”

Šodien no plkst.19 līdz stundu pāri pusnaktij Cēsu pils kompleksā notiek Starptautiskās Muzeju nakts pasākumi.

Muzeja nakts atklāšanā pie viduslaiku pils ieejas vārtiem viesus pulcēties plkst. 22 aicinās mežragu skaņas no pilsētas torņiem. Tā sāksies ar īpašu notikumu – pilsētas simbola-luktura -iedegšanu pie tēlnieka Matiasa Jansona skulptūras “Gadsimtiem ejot.”

Pils dārzā plkst. 22.30 no Jaunās pils balkona viesus uzrunās un pilsētniekiem sevi “priekšā stādīs” leģendārais pilsētas amatvīrs, pirmais latvietis Cēsu galvas amatā pirms 110 gadiem. Voldemārs Bērsons. Plkst. 23.15 īpašais sveiciens no “Hāgenskalna muzikantiem”, piedāvājot zklaidi mūzikā un dejā 20. gs. sākuma noskaņās. Savukārt jau plkst. 23 Cēsu pilsmuižā (pagalmā pie Apmeklētāju centra) viesosies Veselavas muižas aktieri ar ēnu teātra izrādi. Pēc pusnakts stundas no plkst. 24 skatuve pils dārzā – Cēsu radošo jauniešu rokās. Viduslaiku pilsdrupās no plkst. 22.30 Muzeja nakts dalībnieki varēs doties nakts ekskursijā lukturīšu gaismā.

Jaunajā pilī jau no plkst. 19 vakarā ikvienam iespēja ielūkoties gan zināmās, gan mazāk zināmās pils telpās, bet plkst. 20 ikviens aicināts uz konferenču zāli, kur neformālā atmosfērā jaunieši izspēlēs un izjutīs katrs savu pasauli dzejā“Durvis uz manu pasauli”, kas Cēsīs notiks pirmo reizi.

Jaunās pils 1. stāvā (bij. pils virtuvē) īpaša Muzeja nakts izstāde jeb izrāde “Cēsu durvis” – Cēsu fotogrāfu vairāku mēnešu darbs, pētot un fotografējot vienu no vēsturiskās pilsētvides būtiskākajām identitātes zīmēm DURVIS. Savukārt “Durvju” izrādes turpinājums par tēmu “Esošais un zudušais” Pils dārzā uz lielā ekrāna un Jaunās pils 3. stāvā Konferenču zālē.

Apmeklētāju centrā no plkst. 19 ikviens varēs pieteikties orientēšanās spēlei pilsētā “Seno durvju labirints”. Savukārt Pils parkā ne mazāk vilinoši notikumi – nakts izbraucieni ar kuģīti “Kārlis”, Cēsu īpašais saldējums un ne tikai.

Durvis vērs arī muzeja kaimiņi un draugi – Cēsu Sv. Jāņa baznīca, Pasaules latviešu mākslas centrs, Seno Rotu kalve, “Zvaigznes” grāmatu nams un Jāņtārpiņu nakts Ozolkalnā.