Ziņas

Izklaide

Muzeju naktī Valmieras teātrī notiks labirints Raiņa un Aspazijas dzīlēs

Muzeju naktī, 16.maijā, plkst.19 durvis vērs Valmieras teātris – Māra Bezmera režisētajā pasākumā varēs ielūkoties Raiņa un Aspazijas dzīlēs, aģentūru LETA informēja Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Lija Ozoliņa.

Apmeklētājiem tiks piedāvāts labirints teātra aizskatuvē, būs iespēja sajust dižgaru klātbūtni un pat sastapt tos klātienē.

Ceļojuma laikā būs iespējams vēlreiz atsaukt atmiņā daudzas izrādes, bet visdziļākajās teātra dzīlēs – kaut ko no tām arī izjust uz savas ādas.

Vakara gaitā aktivitātes notiks arī “Teātra vīna studijā”, tur mākslinieki izklaidēs ar mūziku un dzeju, kā arī aicināti pieteikties jaunie dzejnieki, no kuriem labākie savus dzejoļus varēs izpildīt uz skatuves. Tie, kuri vēlas piedalīties dzejas lasījumos, aicināti pieteikties līdz 14.maijam, rakstot e-pastu uz adresi “vdt@vdt.lv”.

Muzeju nakts laikā jau tradicionāli darbosies Nakts kase, kas būs atvērta no plkst.19 līdz pusnaktij un kurā ar atlaidēm varēs iegādāties biļetes uz maija un jūnija izrādēm.

Valmieras teātra vairāk nekā 90 gadu ilgajā vēsturē Raiņa lugas iestudētas 20 reizes, Aspazijas dramaturģija gan tikai piecas reizes, turklāt pēdējais uzvedums bijis 1930.gadā. Visvairāk – piecas reizes – uzvesta luga “Pūt, vējiņi!”, trīsreiz – “Mīla stiprāka par nāvi”.

LETA